Oba modele, wyróżniające się nową, sportową stylistyką, są jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności oraz wyposażenia na poziomie klasy premium. Stoisko D09 w hali 8.0, Astra Galaxy, zajmuje ponad 3300 metrów kwadratowych, a jego centralnym punktem jest kolejna generacja bestsellera marki Opel. Zaprojektowana od podstaw Astra o lekkiej konstrukcji jest napędzana wyłącznie silnikami najnowszej generacji. Samochód wyposażono w liczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i ułatwiające prowadzenie pojazdu. Niektóre z nich — w tym przełomowe nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED® — są bezkonkurencyjne lub stanowią zupełną nowość w tym segmencie. Astra jest również pierwszym modelem Opla oferowanym z systemem Opel OnStar od samego początku obecności na rynku — to druga z głównych atrakcji na IAA. Ten osobisty opiekun kierowcy zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i łączności przez całą dobę oraz sprawia, że prowadzenie samochodu jest bardziej komfortowe. W modelu po raz pierwszy wprowadzono także system multimedialny IntelliLink nowej generacji, wyposażony w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające integrację ze smartfonem.

„Astra wprowadza markę Opel w nową erę. Dwa lata temu we Frankfurcie prezentowaliśmy wizjonerską Monzę Concept, której najważniejszymi cechami były pełna efektywność oraz kompleksowy i unikatowy system łączności. Teraz prezentujemy zupełnie nową generację Astry, w której zrealizowano wiele pomysłów z przełomowego pojazdu studyjnego. Nowa Astra jest bardziej efektywna, lżejsza i bardziej komfortowa od wszystkich swoich poprzedniczek. Dzięki systemowi Opel OnStar oraz nowej generacji systemów multimedialnych IntelliLink wprowadza ona klasę kompaktową na wyższy poziom w zakresie pokładowej łączności i integracji ze smartfonem. Zapraszamy na nasze fascynujące stoisko Astra Galaxy na targach IAA” — mówi dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.

Astra nie będzie oczywiście jedynym modelem na ekspozycji. Na przestronnym stoisku Opla goście targów będą mogli obejrzeć około 30 samochodów, w tym pierwszy koncepcyjny Vivaro Surf. Ten wyznaczający trendy sportowy model z ogromną przestrzenią bagażową zadebiutuje we Frankfurcie. Na tych, którzy chcieliby lepiej poznać Opla i aktywność marki na różnych polach, czekać będą eksperci z zespołu odpowiedzialnego za produkty, działu szkolenia zawodowego, Centrum Informacji dla Klientów, Opel Banku oraz wielu innych działów. Odpowiedzą oni na pytania gości i udzielą im informacji. Na czas otwarcia targów dla publiczności firma Opel przygotowała jeszcze jedną atrakcję: na stoisku pojawią się znane postaci z Bundesligi, a zatem ekspozycję Astra Galaxy na IAA warto odwiedzić więcej niż raz.