DS to osobna marka luksusowych modeli stworzona przez Citroena na wzór Lexusa (Toyota), Acury (Honda) czy Infiniti (Nissan).

DS E-Tense to auto elektryczne wielkości limuzyny klasy średniej – ma długość 4,72 m, aż 2,08 m szerokości i 1,29 m wysokości.

Moc silnika elektrycznego to 402 KM. DS E-Tense ma bardzo duży moment obrotowy – 516 Nm. Wysoki moment obrotowy to cecha wszystkich aut z napędem elektrycznym – silniki elektryczne rozwijają bowiem maksymalną moc i moment już od najniższych obrotów i wartość tych parametrów jest stała.

Dzięki mocnemu silnikowi DS E-Tense przyspiesza do „setki" w czasie zaledwie 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Zasięg auta w cyklu miejskim wynosi 360 km, a w cyklu mieszanym miasto/trasa zmniejsz się do 310 km.

Wnętrze DS E-Tense jest bardzo futurystyczne – tradycyjne zegary i wskaźniki zostały zastąpione dwoma ekranami, na których wyświetlane są wszystkie dane. Jeden ekran znajduje się na desce rozdzielczej za kierownicą, drugi – większy umieszczono na panelu środkowym.

Co ciekawe, DS E-Tense nie ma tylnej szyby. Widok za samochodem kierowca otrzymuje na ekranie za pośrednictwem kamery umieszczonej z tyłu auta.