Logo

IAA Frankfurt 2013: Audi Quattro otrzyma 600 KM

Lesław Sagan
Lesław Sagan
|Aktualizacja
Dodaj w Google
W 2013 roku Audi świętuje 30 lat Quattro i z tej to okazji przygotowano kolejną wersję Audi Quattro. Za wielu szczegółów w tym momencie nie znamy, ponieważ producent pozostawił to w tajemnicy i specyfikację tego konceptu zamierza ujawnić dopiero w połowie września 2013 roku podczas salonu we Frankfurcie nad Menem.
Audi Quattro Concept II powstał na bazie modelu Audi A6 i ma około 4,6 metra długości. Zastosowano w nim napęd czterech kół i silnik o pojemności skokowej 4.0 l o mocy 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm. Pozwala on na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu niespełna 3 sekund.
Logo

Czytaj nas częściej w Google

Dodaj w Google
Nadwozie konceptu stanowi zapowiedź zmian w designie marki, który powinniśmy zobaczyć w kolejnych modelach produkowanych seryjnie. Być może Audi Quattro Concept II jest także zwiastunem nowego modelu, który wypełni lukę pomiędzy Audi TT a Audi R8. Zapewne więcej będziemy wiedzieć za kilka tygodni, gdy rozpocznie się miedzynarodowy salon samochodowy IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem.
Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

To jest materiałPremium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytajsłuchajskracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak.Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI.Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!