Skutery elektryczne - escooter od Smarta

Smart escooter na jednym ładowaniu litowo-jonowych akumulatorów ma przejeżdżać 100 km. Skuter będzie można ładować przy pomocy zwykłego gniazdka sieciowego. Pełne ładowanie ma trwać od 3 do 5 godzin. Silnik elektryczny o mocy 4 kW/5,3 KM ma rozpędzać escooter do 45 km/h. Podobnie jak w przypadku Smarta Fortwo wymienne plastikowe panele pozwolą właścicielom dopasować wygląd skutera do swoich potrzeb.

Smart escooter ma być wyposażony w ABS (specjalnie zestrojony na potrzeby jednośladu), poduszkę powietrzną oraz system wykrywający pojazdy w martwym polu lusterek (Blind Spot Assist). Ciekawym gadżetem będzie też umieszczony na kierownicy smartphone. Zastępuje on tradycyjny zestaw zegarów, informuje o prędkości, zasięgu oraz poziomie naładowania akumulatorów. Urządzenie ma posiadać również wbudowaną nawigację.

Skutery elektryczne - elektryczny skuter od Mini

Niedługo po tym jak Smart - marka należąca do koncernu Daimler - pokazał escooter, będące pod władaniem BMW brytyjskie Mini zaprezentowało oficjalne zdjęcia swojego skutera z napędem elektrycznym. Mini Scooter E Concepts to trzy charakterystycznie pomalowane jednoślady z litowo-jonowymi bateriami. Pierwszy z koncepcyjnych skuterów Mini nawiązuje do elektrycznego Mini E electric car, drugi z brązowym skórzanym siedziskiem pomalowano w kolorze tradycyjnej angielskiej zieleni (British Racing Green), trzeci z kolei to ukłon w stronę brytyjskich entuzjastów świata mody.

Niektóre detale stylistyczne Scootera E Concept (przednia lampa i kształt lusterek) to bezpośrednie nawiązanie do rozwiązań stosowanych w samochodach marki Mini. Podobnie jak w koncepcyjnym skuterze Smarta inżynierowie Mini zrezygnowali z tradycyjnych zegarów na rzecz umieszczonego na kierownicy smartphone'a z nawigacją.