Często takie "brzydale" to po prostu pojazdy, które podporządkowane są formie – jak Dacia Logan MCV czy Fiat Multipla, którym nie można odmówić umiejętnego wykorzystania wnętrza. Dlaczego jednak muszą być tak... koszmarnie zaprojektowane?

Niektóre modele, uznane za niezbyt udane, czy po prostu brzydkie, to efekt wysiłków wybitnych projektantów czy zespołów znanych firm projektowych – mowa tu choćby o BMW Serii 6 dzieła Chrisa Bangle'a, czy o Hyundaiu Matrixie, za którego design odpowiada studio... Pininfarina. To samo, które projektuje choćby Ferrari.

Przygotowaliśmy subiektywny ranking najbardziej nieudanych modeli w ostatnich latach. Możliwe, że wiele z tych aut jest dla was szczytem stylistycznego kunsztu – szanujemy to. Zapewne uważacie, że w zestawieniu zabrakło jakiegoś modelu – tu stawiamy na Fiata Multiplę czy Pontiaca Azteka. Ale wszystkich aut tu nie zmieścimy, a te dwa i tak pojawiają się w każdym tego typu zestawieniu.

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, jednakże zachęcamy was do wyrażenia swojej opinii na forum. Zarówno odnośnie do naszych wyborów, jak i własnych propozycji. Które z obecnie produkowanych aut uważacie za najbrzydsze?

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zestawienia 10 najbrzydszych samochodów ostatnich lat.