• Fiat 500 La Prima by Bocelli wyróżnia się czarnym wykończeniem oraz brandowaniem stosownym do tej limitowanej wersji
  • Samochód napędzany jest 118-konnym, elektrycznym silnikiem, a zasięg przy baterii naładowanej na 100 proc. wynosi 320-460 km
  • Pojazd dostępny jest jako hatchback, cabrio oraz wersja 3+1
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Fiat 500 La Prima by Bocelli wyróżnia się eleganckim, czarnym wykończeniem oraz wyjątkową techniką. Fiat 500 La Prima by Bocelli w wersji cabrio ma dach ozdobiony monogramem "FIAT", na pokładzie wszystkich wersji nadwoziowych znalazły się reflektory Full LED, 17-calowe obręcze kół o diamentowym szlifie, specjalny emblemat „la Prima”. We wnętrzu znajdziemy fotele z oznaczeniem "FIAT", 10,25-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, oraz deskę rozdzielczą obitą materiałem.

W standardzie pojazdu znalazł się ponadto innowacyjny schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C, którą umieszczono w schowku w desce rozdzielczej. Pomaga ona zdezynfekować małe przedmioty, takie jak smartfon, klucze do domu czy inne drobne przedmioty codziennego użytku.

Klient może aktywować lampę, umieszczając drobne przedmioty w schowku, zamykając go i naciskając przycisk znajdujący się na konsoli środkowej. Cykl dezynfekcji trwa 3 minuty, a o jego zakończeniu informuje niebieska kontrolka oraz sygnał dźwiękowy.

Fiat 500 La Prima by Bocelli to pierwszy na świecie samochód miejski wyposażony w technologię JBL "Virtual Venues", zapewniającą niezrównane wrażenia dźwiękowe. W standardzie auto ma unikalny JBL Premium Audio mastered by Bocelli – system audio klasy premium o mocy 320 W. Jest on doskonale zintegrowany z samochodem, bez uszczerbku dla przestrzeni wnętrza czy bagażnika.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Fiat 500 skomponowany wspólnie z Andreą Bocellim

Aby idealnie dopasować, system dźwiękowy JBL do samochodu, Fiat skorzystał z doświadczenia maestro Andrei Bocellego, obecnie najpopularniejszego na świecie tenora, a także wybrał na ścieżkę dźwiękową kampanii komunikacyjnej nowy singiel jego syna Matteo Bocellego.

Ogromny sukces Fiata 500 la Prima, topowej wersji naszej elektrycznej ikony, uświadomił nam, że nasi klienci pragną włoskiego, kultowego produktu najwyższej klasy. Krótko mówiąc, pragną najlepszych produktów „Made in Italy” – oświadczył Olivier Franҫois, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis i dodaje – To właśnie we Włoszech odnajdujemy sztukę, piękno i muzykę na najwyższym poziomie. Dlatego też wspólnie z maestro Andreą Bocellim, stworzyliśmy wyjątkowe wrażenia akustyczne, które podkreślają ciszę samochodu elektrycznego.

Fiat 500 La Prima by Bocelli tylko, jako elektryk

Fiat 500 La Prima by Bocelli napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 118 KM. Na pokładzie znalazł się akumulator o pojemności 37,3 kWh (netto) i po naładowaniu go na 100 proc. zasięg wynosi do 320 km – w cyklu WLTP – i wzrasta do 460 km podczas jazdy w ruchu miejskim. Ponadto, nowy Fiat 500 jest pierwszym samochodem miejskim wyposażonym w system jazdy wspomaganej na poziomie 2.

Fiat 500 La Prima by Bocelli dostępny jest jako hatchback, cabrio oraz wersja 3+1. Do wyboru jest sześć kolorów nadwozia – czarny Onyx, złoty Rose, biały Ice, szary Mineral, zielony Ocean lub niebieski Celestial. Auto już wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce.