Spółka chce, aby zarządca parkingów EuroPark monitorował miejsca parkingowe dostępne w ramach publicznych stacji ładowania sieci GreenWay. Kierowcy, którzy będą blokowali stanowiska przeznaczone do ładowania, będą musieli zapłacić karę w wysokości 150 zł.

Jak wyjaśnił Grzegorz Sońta, kierownik działu obsługi klienta GreenWay Polska, opłata porządkowa jest odpowiedzią na informacje przekazywane przez klientów, którzy korzystają z publicznych stacji ładowania. Wiele osób skarży się, że nie może używać ładowarek, ponieważ są one blokowane przez samochody, które już mają naładowane baterie lub w ogóle nie są podłączone do ładowarek.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Podstawą, która pozwala obciążyć kierowcę opłatą porządkową, jest regulamin korzystania z miejsc parkingowych. Zgodnie z nim miejsca postojowe przy stacjach GreenWay przeznaczone są wyłącznie dla samochodów elektrycznych wymagających naładowania baterii. Monitoringiem ww. miejsc zajmie się zarządca parkingów EuroPark, który sukcesywnie będzie rozszerzał kontrolę na kolejne Stacje ładowania w sieci GreenWay na terenie całej Polski.

Jak informuje GreenWay Polska, opłata będzie naliczana przez kontrolera EuroParku w oparciu o zdjęcie z widocznym numerem rejestracyjnym. Z koniecznością wniesienia opłaty porządkowej będą musieli liczyć się użytkownicy aut spalinowych, ale też samochodów elektrycznych, które nie są podłączone do ładowarki.