Jak poinformował na swojej stronie internetowej Bloomberg, Hertz zamówił 100 tys. sedanów Tesla Model 3. Auta mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych 14 miesięcy, przy czym pierwsze egzemplarze pojawią się w sieci wypożyczalni samochodów już na początku listopada br. w USA i niektórych częściach Europy. Klienci mają mieć dostęp do sieci ładowarek Tesli oraz własnej infrastruktury ładowania, którą również buduje Hertz.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł Bloomberg, wynika, że wartość transakcji wyniesie 4,2 mld dolarów. To oznacza, że w przeciwieństwie do wcześniejszej praktyki, jaką było żądania dużych zniżek od producentów samochodów ze strony sieci wypożyczalni, Hertz zapłaci niemal rynkową stawkę za zakup całej floty Tesli.

Jak sugeruje Bloomberg, działanie nowych właścicieli sieci Hertz, funduszy Knighthead Capital Management i Certares Management, może przynieść dwie korzyści. Przede wszystkim umożliwi zelektryfikowanie swojej floty, a ponadto zablokuje możliwość pójścia tą samą drogą swoim konkurentom. Wszystko dlatego, że tak potężne zamówienie odpowiada ok. 1/10 obecnych rocznych mocy produkcyjnych Tesli.

Ładowanie formularza...