Marki planują założenie nowej spółki typu joint venture, której siedziba wraz z fabryką znajdować się będzie w Europie. Jak podaje komunikat, firmy zamierzają stworzyć całkowicie nową linię produkcyjną dla elektrycznych vanów, a do tego celu zainwestują w istniejącą już fabrykę Mercedes-Benz znajdującą się w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rivian R1T Foto: Auto Bild / Auto Świat
Rivian R1T

Inwestycja w ekologiczny transport

Według informacji podanych przez Mercedes-Benz firmy chcą stworzyć projekty dwóch dużych pojazdów dostawczych opartych na elektrycznych platformach VAN.EA (Mercedes-Benz) oraz RLV (Rivian). W planach firm są również badania rozwojowe mające na celu zoptymalizowanie linii produkcyjnych i zwiększenia synergii współpracy.

Spółka joint venture będzie stawiała sobie za cel produkcję przyjaznych środowisku aut elektrycznych, które swoją ceną będą przystępne dla klientów komercyjnych. Marki podkreślają, że taka współpraca ma na celu zaprezentowanie, że można stworzyć przyjazny środowisku pojazd do transportu użytkowego przy jednoczesnym zachowaniu opłacalnej ceny. Obecnie nie wiemy, kiedy zaprezentowany zostanie pierwszy projekt spółki, ale na pewno będziemy oczekiwać informacji o efektach współpracy obu marek.