Kia EV6 nie jest pierwszą elektrycznym autem marki, ale pierwszym, które korzysta z koncernowej platformy samochodów elektrycznych. Co to oznacza? Że od początku była projektowana jako elektryk.

O tym, że Kia EV6 jest to bardzo nowoczesnym autem, zdążyliśmy się już przekonać. Teraz kolej na Rafaela Nadala. Światowej sławy tenisiście przekazano właśnie nowy samochód w bogato wyposażonej wersji GT-Line. Stało się to na Majorce, w rodzinnym mieście Nadala – Manacor.

Rafael Nadal będzie jeździł Kią EV6 nie tylko po Majorce, lecz także podczas najważniejszych turniejów tenisowych, takich jak zbliżający się wielkimi krokami Australian Opel. Poza tym bardzo możliwe, że samochody używane w Akademii Rafaela Nadala i w Fundacji Rafaela Nadala zostaną wkrótce wymienione na elektryki.

Sama ceremonia przekazania samochodu odbyła się na korcie tenisowym nazwanym "kortem EV6". Smaczkiem tej imprezy było oświetlenie – reflektory zasilał akumulator Kii EV6. W ten sposób zademonstrowano możliwości samochodu dysponującego technologią V2L (vehicle to load), która pozwala używać auta jako mobilnego powerbanku mogącego dostarczyć do 3,6 kW energii elektrycznej.

Ładowanie formularza...