• W dniach 26-27 maja 2023 r. na Torze Modlin odbywa się EV Experience, największe wydarzenie związane z elektromobilnością
  • Sobota 27 maja jest dniem otwartym dla wszystkich zainteresowanych pojazdami elektrycznymi — samochodami, hulajnogami, motocyklami
  • Na odwiedzających czeka sekcja szkoleniowa, tor off-roadowy oraz wiele innych atrakcji związanych z szeroko pojętą elektromobilnością

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji największego elektromobilnego wydarzenia roku, EV Experience, udział wzięło ponad 2 tys. osób. Goście, którzy pojawili się na podwarszawskim Torze Modlin, mieli okazję przejechać się 34 pojazdami. Zainteresowanie jazdami testowymi było ogromne, o czym świadczy fakt, że podczas dwóch dni odbyło się 1,5 tys. przejazdów, w trakcie których pokonano ponad 5,5 tys. km. Już teraz można spodziewać się, że druga edycja, która również odbędzie się na Torze Modlin, przebije te wartości, bo na odwiedzających czeka tym razem ponad 70 w pełni elektrycznych pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W piątek i w sobotę (26 i 27 maja) na głównym torze o długości 1,2 km będzie można sprawdzić możliwości usportowionych samochodów elektrycznych. Tylko podczas jednego okrążenia kierowcy będą mieli do pokonania 22 zakręty. Ponadto dla odwiedzających przygotowano również część treningowa, której zadaniem jest sprawdzenie umiejętności kierowców w trudnych warunkach drogowych. Na śmiałków czeka sześć modułów szkoleniowych, cztery płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 m. Całości dopełnia tor off-roadowy z podjazdami, trawersami i zjazdami.

Organizatorzy drugiej edycji EV Experience — Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Fundacja EV Klub Polska — przygotowali również sekcję poświęconą mikromobilności, gdzie można testować elektryczne hulajnogi, skutery i motocykle, a także strefę e-Cargo, w której można rozwiać wątpliwości związane z użytkowaniem elektrycznych samochodów dostawczych. Z kolei zadaniem części Expo jest przybliżenie wiedzy dotyczącej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Największe show odbędzie się w sobotę, czyli w dniu otwartym dla każdego zainteresowanego elektromobilnością (piątek przeznaczony jest dla biznesu). Wtedy to podczas półgodzinnej sesji doświadczeni kierowcy udowodnią, że samochody elektryczne mają większy potencjał do jazdy bokiem (driftu) niż samochody z konwencjonalnym napędem. Zwieńczeniem tego dwudniowego wydarzenia będzie IV Zlot EV Klub Polska oraz wyścigi w ramach EV Klub Polska Cup, w których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tzw. czasówce.

EV Experience odbywa się na Torze Modlin zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy), a głównym patronem medialnym tego wydarzenia jest Autoświat.pl. Dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny. Bilety dla pozostałych gości kosztują 39 zł i upoważniają do wejścia na teren EV Experience oraz udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref, korzystania ze wszystkich atrakcji i udziału w szkoleniach edukacyjnych.