• Toyota bZ4x oferowana jest w czterech wersjach wyposażeniowych: Comfort, Prestige, Executive oraz Premiere Edition
  • Ceny samochodu zaczynają się od 201 tys. 900 zł, a najniższa rata leasingowa wynosi 2240 zł netto
  • Pojazd można zamawiać online za pośrednictwem strony toyota.pl
  • Atak Rosji na Ukrainę — tu znajdziesz najnowsze informacje

Mieliśmy już okazję jeździć nową Toyota bZ4x i przekonaliśmy się, że zarówno pod względem praktyczności nadwozia, jak i prowadzenia, osiągów oraz dzielności terenowej to bardzo udany samochód. Teraz gdy ruszyła już rezerwacja online tego modelu, wiemy już także, ile kosztuje. Niestety, nie jest tanio.

Toyota bZ4x to wydatek minimum 201 tys. 900 zł. Za tę kwotę otrzymuje się 204-konną, przednionapędową wersję z bazowym wyposażeniem Comfort. Z kolei w leasingu KINTO ONE raty zaczynają się od 2240 zł netto.

Wersja Comfort ma w standardzie m.in.: pompę ciepła, dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, 18-calowe alufelgi, LED-owe reflektory czy bezkluczykowy dostęp. System multimedialny Smart Connect zawiera 8-calowy ekran dotykowy, kamerę cofania, Apple CarPlay i Android Auto, nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, a także inteligentnego asystenta głosowego.

Toyota bZ4x – bogate wyposażenie w standardzie

Kierowca nowej Toyoty bZ4X w podstawowej wersji może także korzystać z darmowej aplikacji na telefon MyT, zawierającej różnego rodzaju usługi zdalne, w tym uruchamianie świateł awaryjnych oraz odblokowywanie i blokowanie zamka centralnego poprzez aplikację w telefonie.

Multimedia będą za zgodą właściciela aktualizowane i rozbudowywane online, dzięki czemu samochód zawsze dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Nie trzeba do tego celu podłączać internetu z telefonu – Toyota bZ4X jest wyposażona we własną kartę SIM, czyli niezależny dostęp do internetu za pośrednictwem modułu DCM.

Toyota bZ4x – zawsze bezpiecznie

Toyota bZ4X w podstawowej wersji Comfort ma na pokładzie systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE. Przy czym układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów został rozbudowany o nowe funkcje zapobiegania kolizjom z pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka, wykrywania nadjeżdżających samochodów na skrzyżowaniach, system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu, asystenta ograniczenia przyspieszania przed poprzedzającym pojazdem przy niskich prędkościach i układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS).

Oprócz tego usprawniono funkcje asystenta jazdy na skrzyżowaniach oraz wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia, która pomaga bezpiecznie ominąć przeszkodę. Toyotę bZ4x wyposażono także w inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) działający w pełnym zakresie prędkości, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC), asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), rozbudowany układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS) i automatyczne powiadamianie ratunkowe (eCall), system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC) i zjazd ze wzniesienia (DAC). Systemy bezpieczeństwa również będą za zgodą właściciela na bieżąco aktualizowane online.

Toyota bZ4x – za gotówkę lub w leasingu

Kolejna w ofercie jest odmiana Prestige, za którą zapłacimy 217 tys. 900 zł lub 231 tys. 900 zł w wersji 4x4 XMODE. W ramach leasingu KINTO ONE raty startują od 2415 zł netto. W tej postaci samochód wzbogacono o: 12,3-calowy, dotykowy ekran, nawigację z trybem pracy offline, trójsoczewkowe przednie światła LED, elektryczną regulację fotela kierowcy, podgrzewanie przednich foteli, kierownicy i wycieraczek, czujniki cofania, indukcyjną ładowarkę telefonu, elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, przyciemniane tylne szyby i spoiler.

Wersję Prestige można rozbudować o pakiet Tech (3000 zł), zawierający m.in. system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni oraz tylne czujniki parkowania z funkcją hamowania przed obiektami i samochodami.

Toyota bZ4x – napęd na przód lub 4x4

Kolejną wersją Toyoty bZ4x jest specyfikacja Executive za 239 tys. 900 zł bądź za 253 tys. 900 zł z napędem 4x4. Raty leasingowe tej odmiany zaczynają się od 2752 zł netto. W serii tej wersji znalazły się m.in.: podgrzewane i wentylowane fotele z perforacją i pamięcią ustawień, panoramiczny szklany dach, system autonomicznego, zdalnego parkowania T-MATE z funkcją pamięci miejsc i uruchamianego za pomocą telefonu, monitor panoramiczny z kamerą 360 stopni, tapicerka z ekologicznej skóry, asystent bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA) oraz system monitorowania martwego pola (BSM). Stylistyka auta zyskuje za sprawą dwukolorowego nadwozia z czarnym dachem, lakierowanego grilla czy 20-calowych alufelg.

Wreszcie na szczycie oferty znalazła się Toyota bZ4x w limitowanej edycji Premiere Edition dostępna wyłącznie z napędem 4x4. Ceny zaczynają się od 263 tys. 900 zł, a rata leasingowa to minimum 3032 zł.

Względem wersji Executive auto zyskuje: podgrzewane skrajne siedzenia z tyłu, system Premium Audio JBL z 9 głośnikami oraz dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, czyli czujnik zbicia szyby i czujniki przechyłu systemu alarmowego.

Toyota bZ4x – limitowana edycja

Premiere Edition to jednocześnie jedyna wersja Toyoty bZ4x, która otrzymuje solarny dach. Panele fotowoltaiczne mogą wygenerować dziennie energię wystarczającą do przejechania maksymalnie 10,9 km lub do naładowania 140 telefonów od 0 do 100 proc.

W ciągu roku system wytworzy maksymalnie energię na pokonanie 1800 km. Podczas postoju, przy wyłączonym silniku dach solarny ładuje baterię trakcyjną, a podczas jazdy zasila urządzenia pokładowe, w ten sposób pośrednio wydłużając zasięg samochodu.

Toyota bZ4x – płatne opcje w promocji

Za 3500 zł można mieć ładowarkę Wallbox Home lub Wallbox Connected za 6500 zł. Fotelik Takata MAXI Plus i uchwyt na tablet kosztują łącznie 2000 zł. Możliwości transportowe auta można powiększyć za sprawą bagażnika dachowego z boksem Thule Touring 600 w promocyjnej cenie 3200 zł (zamiast 3900 zł) lub demontowalnego haka holowniczego z uchwytem na rower i wiązką 13PIN za 4000 zł zamiast 5000 zł.

Pakiet Protection zawierający dywaniki gumowe, wykładzinę bagażnika, wykładzinę ochronną na tylne siedzenia i osłony przeciwbłotne jest dostępny za 1000 zł zamiast 1600 zł. Po aktywowaniu aplikacji MyT w telefonie można zyskać rabat 1000 zł na dowolne akcesoria. Toyotę bZ4x można zamawiać online przez stronę toyota.pl.