Klasa B po faceliftingu odróżniać się będzie od swojego poprzednika nieco zmienionym przodem i tyłem. W przedniej części inny kształt ma maska silnika czy też atrapa chłodnicy, z tyłu uwagę zwracają inny kształt świateł. Zmienione zostały również zewnętrzne lusterka, auto otrzymało również nowe alufelgi.

Zmiany wewnątrz kabiny to przede wszystkim nowe materiały obić siedzeń, a także dodatki aluminiowe na centralnej konsoli. Kierowca będzie mógł teraz regulować też kierownicę na długość, a nie jak dotychczas tylko góra-dół.

Wśród wyposażenia pojawił się aktywny asystent parkowania oraz, od jesieni, system Start & Stop, który dostępny będzie jako opcjonalne wyposażenie w wersjach B 150 i B 170 i pozwoli wraz z samymi modyfikacjami silnika ograniczyć zużycie paliwa o ok. 9%. System ten, znany już z kilku modeli różnych marek dostępnych na rynku, wyłącza silnik po zatrzymaniu samochodu np. na światłach czy w korku. Po zdjęciu nogi z hamulca silnik automatycznie uruchamia się w ułamkach sekundy.

Gama dostępnych wersji silnikowych, poza jednym wyjątkiem, pozostanie taka sama. Do wyboru będą dwie wersje wysokoprężne - B 180 CDI (109 KM, 250 Nm) i B 200 CDI (140 KM, 300 Nm) oraz cztery benzynowe - B 150 (95 KM, 140 Nm), B 170 (116 KM, 155 Nm), B 200 (136 KM, 185 Nm) i B 200 Turbo (193 KM, 280 Nm). Modernizacje w jednostkach napędowych nie wpłynęły na podstawowe parametry, pozwoliły jedynie zmniejszyć średnio o 7% zużycie paliwa oraz zredukować emisję CO2.

Wśród dostępnych wariantów znajdzie się ponadto specjalna wersja B 170 NGT BlueEfficiency, która może być zasilana zarówno benzyną, jak i gazem ziemnym. Kierowca za pomocą przełącznika na kierownicy może w dowolnym momencie (także podczas jazdy) przełączać pomiędzy oboma trybami. Jednostka bazuje na silniku benzynowym zapożyczonym z wersji B 200, jednak dysponuje nieco mniejszą mocą 116 KM oraz maksymalnym momentem 155 Nm. Poza głównym bakiem na benzynę, auto posiada także pięć mniejszych zbiorników, które pomieszczą w sumie 16 kg gazu, co pozwoli na przejechania ok. 300 km (łącznie z benzyną ponad 1000 km).