Wersje produkcyjne większości z nich zadebiutują na Salonie Samochodowym w Genewie na początku marca 2015 roku. Na stoisku Hondy, oprócz samochodów sportowych, po raz pierwszy w Europie będzie można obejrzeć koncepcyjny samochód elektryczny zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Honda - powrót sportowych legend

Genewa będzie miejscem światowej premiery produkcyjnej wersji modelu Honda Civic Type R. „Auto wyścigowe do codziennego użytku" będzie najbardziej ekstremalnym Type R, jaki kiedykolwiek zbudowano, a to dzięki osiągom i dynamice, które wyznaczą nowe standardy w tym segmencie. Agresywną stylizację modelu podporządkowano funkcjonalności, wyposażono go w nowy silnik Hondy - Turbo VTEC o pojemności 2.0 l i zastosowano pionierskie rozwiązania w podwoziu. Wszystko po to, by dostarczyć kierowcy niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Produkcyjna wersja Hondy NSX zadebiutuje w Genewie 25 lat po swoim poprzedniku. Supersamochód z napędem hybrydowym został z rozmysłem stworzony tak, by dostarczyć nowych sportowych wrażeń i tym samym rzucić wyzwanie konwencjonalnym poglądom dotyczącym możliwości aut należących do tego segmentu.

Nowe modele Honda HR-V i Jazz

W Genewie zadebiutują produkcyjne wersje zupełnie nowych modeli HR-V i Jazz, które pojawią się w salonach dilerskich Hondy w roku 2015.

Nowy HR-V łączy styl coupe z wytrzymałością, przestronnością i użytecznością samochodu SUV, czego rezultatem jest pełen sportowego ducha, wyrazisty i uniwersalny crossover należący do segmentu B. Honda powraca do rywalizacji w klasie, którą w 1998 roku zapoczątkowała pierwszą generacją modelu HR-V. Na rok 2015 firma przygotowała zupełnie nowy samochód, który przyciąga wzrok stylistyką, daje radość z jazdy, oferuje wyjątkowo przestronne wnętrze i jest niezwykle ekonomiczny.

W Genewie zadebiutuje też trzecie generacja modelu Jazz, której atutem będzie nowy, odważny design i powiększone wnętrze. Samochód przeprojektowano od A do Z, nie pozbawiając go jednak zalet, za które ceniono poprzedników tego modelu. Auto dostępne będzie z nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra.

Honda FCV Concept - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz - demonstruje ewolucję stylistyczną, jakiej można oczekiwać od kolejnej generacji bezemisyjnego samochodu Hondy na ogniwa paliwowe.

Konstruując FCV Concept, osiągnięto znaczące postępy w rozplanowaniu podzespołów i przestrzeni we wnętrzu, obniżono koszty produkcji i poprawiono parametry eksploatacyjne uzyskiwane w realnych warunkach drogowych. Zwiększono między innymi zasięg na jednym tankowaniu do ponad 480 kilometrów oraz skrócono czas tankowania, które obecnie zajmuje od 3 do 5 minut.

Powraca partnerstwo McLaren-Honda

McLaren-Honda, bolid Formuły 1 na sezon 2015, pojawi się w Genewie tuż przed swoim debiutem na torze w Melbourne, gdzie 15 marca odbędzie się inauguracyjny wyścig sezonu F1. Jednym z celów nowego etapu współpracy partnerskiej jest przyćmienie sukcesów sprzed ponad 2 dekad, gdy w ciągu czterech sezonów wyścigowych (1988–1991), czterokrotnie świętowano zdobycie tytułu mistrza świata Formuły 1w kategorii konstruktorów.