Wybierz samochód

Nissan Rogue

Nissan Rogue to średniej wielkości crossover produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Pojazd zadebiutował w 2007 roku i był przeznaczony głównie na rynek północnoamerykański. W gamie modelowej był odpowiednikiem X-Traila.

Nissan Rogue na charakterystyczne 5-drzwiowe nadwozie z mocno wysuniętym przodem i charakterystycznym grubo kratkowanym grillem. W gamie modelowej uplasował się między mniejszym Qashqaiem, a większym Murano. Z pierwszego odziedziczył boczną linię, jednak zdecydowanie większe pokrewieństwo widać z drugim. W 2011 roku przeprowadzono drobny face lifting, który m.in. przyniósł nieco świeższy wygląd pasa przedniego.

Do napędu przewidziano tylko 2,5-litrowego benzyniaka generującego 170 KM. Moc kierowana była na przednie lub wszystkie koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT.

W 2013 roku pojawiła się II generacja Nissana Rogue. Nissan postanowił nieco ujednolicić modele oferowane na rynku amerykańskim i na Starym Kontynencie, dlatego europejski X-Trail był tym samym, co druga odsłona Rogue (ta nazwa obowiązywała już tylko na rynku północnoamerykańskim; na pozostałych rynkach używano nazwy X-Trail).

Do napędu stosowano ten sam, 2,5-litrowy silnik co w poprzedniku, a przeniesienie napędu odbywało się również na przednią lub obie osie za pomocą bezstopniowej przekładni CVT. W 2016 roku przeprowadzono drobny lifting. W tym samym roku w USA sprzedano rekordową ilość Rogue’a. Z kolei w Kanadzie był on najlepiej sprzedającym się modelem Nissana.

W 2017 roku do oferty dołączyła odmiana hybrydowa i sportowa. W pierwszym przypadku, do napędu służył 2-litrowy, 141-konny benzyniak wspomagany 4-konną jednostką elektryczną. W drugim przypadku, obok zastosowania 141-konnego benzyniaka, Nissan postanowił skrócić rozstaw osi oraz całe nadwozie. Co ciekawe, Rogue Sport na niektórych rynkach oferowany jest pod nazwą Qashqai (m.in. w Kanadzie).

Nissan Rogue - generacje

Toyota Yaris, Skoda Fabia, Renault Clio, Hyundai i20, Dacia Sandero – pięć popularnych aut w segmencie B

Nissan Rogue II (2013 - )

Nissan Rogue - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!