• Prezentujemy wyniki dla 143 modeli opon letnich i całorocznych w 7 popularnych rozmiarach!
  • W przypadku opon renomowanych marek poważne wpadki zdarzają się rzadko, ale dobre opony da się też kupić taniej
  • W wielu przypadkach dobre opony całoroczne są doskonałą alternatywą dla dwóch kompletów opon sezonowych
  • Zakup markowych opon z wyższej półki ma sens również w przypadku youngtimerów – na dobrych oponach jeżdżą lepiej niż w czasach, kiedy były nowe
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Opony jako łącznik między samochodem a drogą odgrywają naprawdę odpowiedzialną rolę – jeśli wybierzecie je źle, nie tylko nie będziecie mieć przyjemności z jazdy, ale też nie zdołacie wykorzystać potencjału auta i możliwości jego systemów bezpieczeństwa.

Testy opon: różnice między oponami są większe niż myślicie!

Na pierwszy rzut oka wszystkie opony wyglądają bardzo podobnie – po wyglądzie nie da się ocenić, czy mamy do czynienia z wyrobem najwyższej klasy, czy też z produktem niskobudżetowym, który zadowoli najwyżej niewymagających użytkowników. Dawno też minęły czasy, kiedy jakość opon dało się ocenić wyłącznie po jej marce. Wprawdzie nadal jest tak, że w przypadku renomowanych producentów ryzyko „wpadki” i trafienia na słaby produkt jest znacznie mniejsze niż u mniej znanych konkurentów, ale ograniczanie się tylko do kilku najbardziej znanych marek to też kiepski pomysł.

Z roku na rok pojawiają się na rynku nowi gracze, którzy coraz częściej oferują przyzwoitą jakość za korzystniejszą niż u markowej konkurencji cenę. Tylko rzetelne testy pozwalają dokonać bezpiecznego i jednocześnie opłacalnego wyboru!