• Przetestowaliśmy opony w rozmiarze 235/55 R19, stosowanym w SUV-ach i pickupach
  • Szukamy opon wszechstronnych, bezpiecznych podczas jazdy po utwardzonych drogach, ale też dających sobie radę poza nimi, nie mają to być jednak opony typowo terenowe
  • Wśród 11 przetestowanych opon nie było żadnej, która wygrałaby we wszystkich próbach terenowych

SUV-y wciąż biją rekordy popularności i wypychają z rynku inne segmenty aut. Ich przeciwnicy twierdzą, że tylko nieliczni rzeczywiście potrzebują takich pojazdów, a znakomitej większości nabywców SUV-ów w zupełności wystarczyłyby auta bez większego prześwitu, a już na pewno bez napędu na cztery koła. Ale to też trochę jak z ubezpieczeniem: płacimy za nie co roku, ale tylko niektórzy z nas rzeczywiście mają okazję, żeby skorzystać z odszkodowania. To przecież nie jest powód, żeby nie kupować ubezpieczenia!

Ranking opon letnich 2024

Dla wielu kierowców sama świadomość, że mają auto, którym da się czasem zjechać z utwardzonej drogi, przejechać przez błoto czy podjechać pod śliskie wzniesienie to coś, za co są gotowi zapłacić więcej. Nie chodzi wcale o możliwość odbywania wypraw w egzotyczne miejsca, już podczas parkowania na piaszczystym parkingu przy plaży lub manewrowania przyczepą kempingową na mokrej trawie, łatwo się można przekonać, że bez napędu na cztery koła szybko dochodzimy do granic przyczepności i trakcji.