Patrząc jak zmienia się nasz klimat, coraz więcej kierowców decyduje się na opony całoroczne do swojego samochodu. Na ulicach miast lub na trasach szybkiego ruchu, czy to latem czy zimą będą wystarczające do normalnej jazdy. Oto kilka propozycji opon całorocznych w standardowym rozmiarze 205/55R16, które nie zrujnują naszego budżetu.

Opony całoroczne dla każdego

Sailun ATREZZO 4SEASONS 205/55R16 94H

Posiada wysoką klasę przyczepności na mokrej nawierzchni B. Prezentowane ogumienie o szerokości 205 mm, profilu wynoszącym 55% szerokości i średnicy felgi 16 cali przeznaczone do pojazdów osobowych do całorocznego zastosowania, pozwala na jazdę z prędkością do 210 km/h, przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 670 kilogramów na oponę (indeks ładowności – 94). Opona Sailun 205/55R16 ATREZZO 4SEASONS 94H jest zaliczana do klasy opon budżetowych. Sprawdź cenę.

Matador MP 61 Adhessa 205/55R16 91H

Matador MP61 ADHESSA EVO to opona klasy ekonomicznej przeznaczona do jazdy bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Ten model opony całorocznej został wyposażony w symetryczny bieżnik. Jego rzeźba zapewnia bardzo dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni oraz odprowadzanie śniegu i błota pośniegowego na bardzo wysokim poziomie. Ponad to użyte rozwiązania zapewniają komfortową i cichą jazdę. Zastosowanie nowoczesnej mieszanki gumowej gwarantuje odpowiednią elastyczność opony latem i zimą przy ujemnych temperaturach. Sprawdź cenę.

Nexen N BLUE 4 SEASON 205/55R16 91H

Opona Nexen NBLUE 4 SEASON odznacza się kierunkowym wzorem bieżnika, dzięki czemu usprawniony pozostał drenaż wody oraz osiągi na ośnieżonej nawierzchni. Dzięki specjalnemu ułożeniu gęstej sieci lamelek kierowca może mieć pewność, że samochód nie straci przyczepności nawet na oblodzonej drodze. Odpowiednio skomponowana mieszanka gumowa sprawia, że opona jest miękka w niższych temperaturach. Natomiast, gdy jest cieplej utrzymuje odpowiednią twardość. Sprawdź cenę.

Dębica NAVIGATOR 2 205/55R16 91H

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 jest oponą całoroczną przeznaczoną dla kierowców ceniących bezpieczną i ekonomiczną jazdę latem oraz zimą. Za dobre parametry jazdy na mokrej i suchej nawierzchni, niezależnie od pory roku, odpowiada specjalna mieszanka gumowa na bazie krzemionki. Rowki poprzeczne w kształcie litery „S” skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Wzmocniona konstrukcja opony zwiększa wytrzymałość oraz zapewnia wysokie przebiegi opony. Sprawdź cenę.

Starperformer SPTS AS 205/55R16 94V

Star Performer SPTS AS jest następcą udanego modelu AS i w stosunku do poprzedniego modelu został jeszcze ulepszony. Opona powinna nadawać się do zróżnicowanych warunków pogodowych. Biorąc pod uwagę oceny klientów, można stwierdzić, że model spełnia te wymagania. Tysiące osób testujących przyznały temu modelowi dobre oceny we wszystkich kategoriach. Opona przeznaczona do jazdy w dysponuje nie tylko oznaczeniem M+S, lecz także symbolem śnieżynki, co oficjalnie klasyfikuje ją jako model, który nadaje się do jazdy w warunkach zimowych. Star Performer SPTS AS jest dostępny w rozmiarach od 13 do 19 cali. Zatem użytkownicy pojazdów każdej klasy mają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, dzięki doskonałemu stosunkowi cena/jakość. Sprawdź cenę.

Apollo Alnac 4G All Season 205/55R16 91H

Opona Apollo Alnac 4g ALL SEASON jest oponą wielosezonową z klasy ekonomicznej, przystosowana do komfortowej i spokojnej jazdy. Idealna dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo oraz poruszają się głównie po mieście. Sprawdź cenę.

Inne opony całoroczne warte uwagi:

Kumho HA31 205/55R16 91HSprawdź cenę!

Hankook Optimo 4S H730 205/55R16 94VSprawdź cenę!

Falken Euro All Season AS200 205/55R16 91HSprawdź cenę!

Maxxis Premitra HP5 205/55R16 94HSprawdź cenę!