Wybierz samochód

Renault Captur

Ikona samochodu

Renault Captur to kompaktowy crossover produkowany przez francuską markę. Na rynku południowokoreańskim, auto znane jest jako Samsung QM3. Captur pojawił się w salonach w 2013 roku, choć jego prototyp pokazano już 2 lata wcześniej.

Samochód miał być następcą minivana Modusa, jednak rosnący popyt na małe i średnie SUV-y wymusiła na Renault zmianę nadwozia. Ty samym Captur jest najmniejszym crossoverem w gamie modelowej Renault. Konstrukcyjnie, i nieco stylistycznie, auto bazuje na Clio IV generacji. Na upartego można stwierdzić, iż jest to uterenowiona wersja miejskiego Renault. Uterenowiona, lecz nie terenowa, bowiem auto nie napędu na 4 koła, a „większy” prześwit pozwala jedynie na bezpieczne pokonywanie wysokich krawężników.

Stylistyka Captura wyróżnia go z tłumu – duży i mocno wysunięty grill ze sporym logiem marki oraz wyraźne przetłoczenia na drzwiach sugerują, iż auto jest bardzo dynamiczne i ma twardy charakter. Wnętrze, o ile siedzimy z przodu, oferuje sporą ilość miejsca, z tyłu jest go wystarczająco, ale 3 osoby na tylnej kanapie mogą odczuwać dyskomfort w trakcie podróży.

Pod maską znajdziemy 0,9-litrowy silnik 3-cylindrowy o mocy 90 KM lub 1,2-litrową jednostkę generującą 120 KM, która zapewnia 1,2-tonowemu crossoverowi odpowiednią dynamikę. Wśród motorów wysokoprężnych do wyboru jest 90- oraz 110-konna odmiana silnika 1.5 dCi. Moc kierowana jest na przednie koła za pośrednictwem 5- lub 6-biegowej skrzyni ręcznej lub dwusprzęgłowej przekładni 6-stopniowej.

Materiały użyte w aucie są dobrej, ale nie najlepszej jakości, a ich spasowanie mogłoby być lepsze. W standardzie otrzymujemy cyfrowy prędkościomierz i analogowy obrotomierz, a na środku deski rozdzielczej znajduje się 7-calowy dotykowy ekran. Niestety, nawet manualna klimatyzacja wymaga dopłaty w podstawowym modelu, a wyższych wersjach, na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy takie pozycje jak kamera cofania, czujnik deszczu czy podgrzewane przednie fotele.

Rywalami Renault Captur są m.in. Peugeot 2008, Nissan Juke oraz Ssangyong Tivoli.

Renault Captur - generacje

Renault Captur - powiązane artykuły

Pokaż więcej