Wybierz samochód

Renault Kadjar

Ikona samochodu

Renault Kadjar to średniej wielkości SUV produkowany przez francuską markę. Auto zadebiutowało w 2016 roku jako następca Koleosa. Jednocześnie szefowie nie zrezygnowali z Koleosa – jego II generacja przeskoczył o rozmiar wyżej będąc wraz z Espacem (który w międzyczasie wyewoluował z rodzinnego minivana do SUV-a) największym crossoverem marki. Nazwa modelu jest połączeniem słów „kad”, który oznacza odwołanie do quada, oraz „jar”, oznaczający zwrotny o zwinny.

Konstrukcyjnie Kadjar bazuje na doskonale sprzedającym się Qashqaiu Nissana, z którym Renault współpracuje. Stylistycznie auto prezentuje się bardzo korzystnie – mocno wysunięty przód wraz wąskimi światłami nadają Kadjarowi dynamiki, a wyraziste przetłoczenia na boku i masce sprawiają wrażenie prężenia muskułów. 5-osobowe wnętrze jest bardzo przestronne, a użyte materiały i ich spasowanie stoją na odpowiednim poziomie. Deska rozdzielcza charakteryzuje się nowoczesnym designem – za kierownicą znajduje się cyfrowy wyświetlacz informujące kierowcę m.in. o prędkości, obrotach czy spalaniu, a na konsoli środkowej znajduje się dotykowy wyświetlacz, po którym umieszczono kilka przycisków o pokrętła regulacji klimatyzacją. Pojemność bagażnika jest solidna, ale nie zachwycająca – auto oferuje 472 litry pojemności.

Pod maską może się znaleźć benzynowa jednostka 1.2 TCe o mocy 130 KM, bądź jeden z dwóch diesli – 1,5-litrowa jednostka dCi generuje 110 KM, a 1,6-litrowa – 130 KM. Moc na przednie lub wszystkie koła (dostępna jest blokada centralnego mechanizmu różnicowego) jest przekazywana przez 6-biegową skrzynie manualną lub 6-stopniowy automat EDC.

Rywalami Renault Kadjara są m.in. Kia Sportage oraz Hyundai Tucson.

Renault Kadjar - generacje

Renault Kadjar - powiązane artykuły

Pokaż więcej