Pozyskanie nowego samochodu bez wychodzenia z domu to zasadniczo nic trudnego. Nie ruszając się z domu możemy bowiem nie tylko wybrać online jeden z dostępnych egzemplarzy, ale także skonfigurować wedle swoich potrzeb i po spełnieniu wszystkich wymogów otrzymać pod dom. Nie jesteśmy przy tym zdani tylko na siebie. W przypadku Renault konsultant pomoże nam na każdym kroku. Doradzi przy wyborze auta, opcji, konfiguracji, finansowaniu i przedstawi stosowną ofertę. Co więcej – pokaże nam także wybrany samochód.

W tej krótkiej historii komfortowego wyboru pozostaje dopełnić istotne formalności. Właściciel auta musi je zarejestrować, co oznacza konieczność wizyty w urzędzie i odbiór tablic rejestracyjnych. Wskazany obowiązek nie dotyczy nas jedynie wówczas, gdy decydujemy się na samochód w leasingu.

Nabycie nowego samochodu bez wychodzenia z domu prezentuje się kusząco. A jak to wygląda w rzeczywistości? W Renault wszystko zaczyna się od czatu video na żywo. Innymi słowy na naszym komputerze, tablecie czy smartfonie możemy obejrzeć wybrane auto. Co więcej mamy spore szanse zobaczyć także wybrany model o ile dealer ma go u siebie (w wirtualnym salonie Renault łatwo sprawdzić dostępne egzemplarze z całej gamy francuskiego producenta, zarówno te osobowe jak i dostawcze).

Wówczas krok po kroku przy pomocy konsultanta Renault poznamy niemal wszystko to co nas interesuje (oczywiście o ile spełnienie naszego życzenia będzie technicznie możliwe). Zajrzymy zatem pod maskę, sprawdzimy menu komputera pokładowego, obejrzymy bagażnik czy zerkniemy na przednie fotele i tylną kanapę. Konsultant kamerą wskaże nam niemal każdy zakamarek samochodu. Przewodnik odpowie także na wszelkie nasze pytania związane z samochodem. Możemy go pytać do woli. Na tym jednak nie koniec.

Oczywiście nawet najlepszy czat video nie zastąpi nam takich doznań jak sprawdzenie komfortu siedzeń, zapachu i dotyku materiałów wykończeniowych we wnętrzu czy też wrażeń z jazdy. I na to jednak znaleziono sposób. Aby nie ryzykować kontaktu z wieloma osobami, możemy u wybranego dilera umówić się na konkretną godzinę, aby dokładnie obejrzeć wybrane przez nas auto i odbyć jazdę próbną. Co równie ciekawe - Renault w ramach akcji 365 dni testów udostępnia wybrane modele między innymi Clio i Captur na długą 24-godzinną jazdę próbną. Dzięki takiemu rozwiązaniu w bardzo bezpiecznych warunkach możemy osobiście sprawdzić podczas naszych typowych codziennych czynności jak pasuje nam wybrane auto.

Ale oferta dilerów i ASO marki Renault jest skierowana nie tylko do tych, którzy chcą kupić nowe auto. Jeśli już jesteś szczęśliwym kierowcą auta tej marki, a nie chcesz ruszać się z domu, to niemal połowa placówek oferuje serwis aut marek Renault i Dacia w formie usługi door-to-door - jednak uwaga - szczegóły ustal ze swoim dilerem, bo nie każdy ma taką usługę w ofercie.

Nie zapominajmy przy tym o jednym. Nowy samochód trzeba zarejestrować. To zaś oznacza konieczność wizyty w urzędzie o ile jesteśmy właścicielami pojazdu. W przypadku aut w leasingu wspomniane formalności prowadzi za nas firma leasingowa.

Na koniec pozostaje jedno. Pora ruszyć się z domu jak już odbierzemy nasze nowe Renault (ponad połowa dealerów oferuje usługę door-to-door). Obostrzeń jest coraz mniej co oznacza, że niemal do woli można się cieszyć przejażdżkami. Choć ruch na drogach rośnie, to wciąż mamy spore szanse na podróż bez jakichkolwiek korków. A to także trudno przecenić.