Wybierz samochód

Renault Kangoo

Renault Kangoo to jeden z najpopularniejszych samochodów dostawczo-osobowych, produkowany przez francuską markę. Auto zadebiutowało w 1997 roku, jako następca modelu Express, i bardzo szybko stało się popularnej, w duże mierze dzięki tylnym przesuwnym drzwiom, które na początku produkcji znajdowały się tylko z prawej strony. Druga para pojawiła się w 1999 roku.

Kangoo wyróżniał się pudełkowatym kształtem, który zapewniał mu doskonałą ładowność. Pojemność bagażnika wersji osobowej wynosiła aż 650 litrów, a oprócz tego, do dyspozycji pasażerów było wiele pomysłowych schowków. Tylna kanapa była na tyle szeroka, by móc w wygodnych warunkach przewieźć nawet dorosłe osoby.

W 2003 roku przeprowadzono pierwszy lifting, który przyniósł nowe światła przednie, grill, maskę oraz zderzaki. Poprawiono także wygłuszenie oraz jakość materiałów, którymi wykończono wnętrze. W 2001 roku pojawiła się wersja z napędem na 4 koła, bowiem standardowy Kangoo miał napędzaną przednią oś. Wersje dostawcze miały dopisek Express, natomiast przedłużone – Maxi.

Pod maską, wśród benzyniaków dostępne były silniki 1.2, 1.4 oraz 1.6 o mocy kolejno 60 lub 75, 75 oraz 90 KM. Najsłabszym dieslem była 1,9-litrowa jednostka generująca 65 KM. Silnik o tej samej pojemności ale z bezpośrednim wtryskiem, rozwijał 80 KM, a 1,5-litrowy motor dCi – 65 KM. Moc była przenoszona na przedni oś, a wersja z wcześniej wspomnianym, opcjonalnym napędem na 4 koła nazywała się Pampa, i wyróżniała się podwyższonym zawieszeniem. Do wyboru była 5-biegowa skrzynia manualna oraz 4-stopniowy automat.

W 2008 roku pojawił się II generacja kombivana Renault. Auto konstrukcyjnie bazowało m.in. na Megane oraz Scenic'u. Tym razem do wyboru były aż 3 rozstawy osi – skrócony Compact (mało popularny na polskich ulicach), zwykły oraz wydłużony Maxi, który w wersji osobowej mógł zabrać nawet 7 pasażerów. Przestrzeń ładunkowa odmiany towarowej w zależności od wersji wynosi 2, 3 lub 4 m3.

W 2011 roku przeprowadzono niewielki facelifting. W tym samym roku wprowadzono także wersję elektryczną Kangoo – Z.E. Auto miało zasięg do 160 km na jednym ładowaniu. Rok później na bazie Renault powstał Mercedes Citan. Z kolei w 2013 roku gruntowanie odświeżono auto. Kangoo otrzymał zupełnie nowy przód, upodabniający go do innych modeli marki, a wnętrze także uległo modernizacji.

Po liftingu, do napędu Kangoo służy 1 benzyniak oraz 1 diesel o 3 wariantach mocy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z jednostka 1.2 TCe o mocy 115 KM, natomiast turbodiesel dCi ma 1,5 litra pojemności i może rozwijać 75, 90 lub 110 KM.

Rywalami Renault Kangoo są m.in. Opel Combo, Volkswagen Caddy oraz Peugeot Partner.

Renault Kangoo - generacje

Renault Kangoo - powiązane artykuły

Pokaż więcej
Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!