Zgrabne, ekscytujące, pociągające. Takie określenia nasuwają się, gdy patrzymy na dzieło niemieckiego koncernu. Auto ma 4,63 m długości, 1,85 m szerokości, zaledwie 1,35 m wysokości i wspaniałe proporcje. Przód nadwozia w całości przejęto z coupé, podobnie jak tylne światła. Materiałowy dach ładnie zamyka bryłę modelu, a jego otwarcie przy pomocy elektrycznych siłowników zajmuje tylko 15 s (można to robić podczas jazdy z prędkością do 50 km/h). Bagażnik ma pojemność 320 l i jest to jeden z lepszych wyników w tym segmencie. Po rozłożeniu oparć tylnych siedzeń przestrzeń bagażowa powiększa się do 750 l.

Wnętrze w komfortowych warunkach pomieści 4 pasażerów, którzy mają do dyspozycji nie tylko doskonałej jakości materiały wykończeniowe, lecz także pełen zestaw gadżetów uprzyjemniających i ułatwiających podróżowanie. Znajdziemy tu m.in.: automatyczną, dwustrefową klimatyzację, nową generację systemu informacyjno-rozrywkowego MMi z panelem sterującym na konsoli środkowej, automatyczne podajniki pasów dla kierowcy i pasażera, a na życzenie również system ogrzewania w zagłówkach, który pozwala cieszyć się jazdą z otwartym dachem także przy niższych temperaturach zewnętrznych (nadmuchiwane ciepłe powietrze tworzy skuteczną osłonę termiczną).

W momencie debiutu nowy kabriolet dostępny będzie w 5 wersjach silnikowych, w tym trzech benzynowych i dwóch wysokoprężnych (patrz tabela) o mocach od 180 do 265 KM. Będą one wspołpracować z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi, bezstopniowym Mutitronikiem lub 7-biegową przekładnią S-tronic. Później gama zostanie wzbogacona o diesla 2.0 TDI o mocy 170 KM oraz benzynowy, 160-konny silnik 1.8 TFSI. Mocniejsze jednostki napędowe oferowane będą nie tylko z napędem na przednią oś, lecz  także w wersji quattro.

Topowy model S5 otrzyma zupełnie nową, turbodoładowaną jednostkę V6 o poj. 3,0 l, mocy 333 KM i momencie 440 Nm. W tej odmianie kabriolet Audi może przyspieszać do „setki” w 5,6 s i osiągać maksymalną prędkość 250 km/h, zużywając średnio 9,6 l/100 km. Ceny A4 cabrio zaczynać się będą od 37 800 euro.