Dacia Sandero Stepway jest łatwo rozpoznawalna dzięki większemu prześwitowi – 175 mm – oraz czarnym plastikowym nakładkom na nadkolach. Wnętrze nie różni się niczym od kokpitu normalnego Sandero, a to oznacza, że mamy przed sobą deskę rozdzielczą wykonaną z twardych tworzyw i czytelne wskaźniki. Zaletą jest też mała liczba przełączników.

Niektórzy prowadzący mogą mieć kłopot ze znalezieniem prawidłowej pozycji za kierownicą. W usadowieniu się przeszkadza brak sterowania fotela na wysokość oraz umieszczona na stałe kolumna kierownicza. Nawet za dopłatą nie można mieć jej regulacji. Prowadzący musi się także pogodzić z przeciętną widocznością do tyłu.

O ile bowiem w zewnętrznych lusterkach wszystko dobrze widać, o tyle obserwację sytuacji za pojazdem w wewnętrznym lusterku utrudniają duże tylne zagłówki. Dziedziną, w której Sandero Stepway bije konkurentów na głowę, jest przestronność.

Powody do zadowolenia daje też pojemność bagażnika. Szkoda tylko, że funkcjonalność tej części pojazdu ogranicza nieprzemyślany sposób składania kanapy. Dzielone jest wyłącznie oparcie, dlatego po jego położeniu na podłodze kufra powstaje wysoki próg.

Pod maską testowanego modelu pracował 68-konny silnik konstrukcji Renault. Z tą jednostką dynamika pojazdu jest mniej niż przeciętna – setkę uzyskuje się po niemal 17 sekundach. Gdyby nie to, o napędzie można by się wyrażać w samych superlatywach. Silnik pracuje cicho, dzięki czemu nawet podczas szybkiej jazdy nie trzeba podnosić głosu. Jego zaletą jest również ograniczony apetyt na paliwo.

Przyjemność prowadzenia psuje przekładnia, ponieważ podczas szybkiej zmiany biegów zdarza się haczenie. Zawieszenie to element, który idealnie sprawdza się na naszych drogach. Samochód bez problemu pokonuje wszystkie nierówności nawierzchni. Gorzej jest z prowadzeniem na zakrętach, bo nadwozie ma tendencję do mocnych przechyłów. W opanowaniu pojazdu przeszkadza ponadto nieprecyzyjny układ kierowniczy.

Wyposażenie Stepwaya skonfigurowano w oparciu o wersję Ambiance. Stepway jest o 4500 zł droższy, ale w standardzie ma dodatkowo: światła przeciwmgielne, centralny zamek, elektrycznie sterowane przednie szyby oraz metalizowany lakier.