Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z najnowszą generacją miejskiego Nissana. Tym razem jednak w rolę osób testujących wcielą się także nasi Czytelnicy, a dokładniej mówiąc – przedstawicielki płci pięknej, które dotychczas były głównymi odbiorczyniami Micry.
Podczas eksploatacji auta sprawdzą, czy podoba im się nowy image, a także ocenią przestronność i funkcjonalność wnętrza, właściwości jezdne oraz dynamikę silnika. Każda z Pań będzie użytkowała pojazd zgodnie ze swoimi potrzebami. Anna zwróci uwagę na funkcjonalność Micry z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej.
Magda, będąca mamą dwóch pociech, sprawdzi z kolei, na ile przydatne okaże się to auto rodzinie. Pani Krystyna przetestuje pojazd nie tylko w mieście, lecz także podczas dłuższej podróży.
Czytelniczki otrzymały do testu Micrę 1.2 z bezstopniową skrzynią CVT. Specyfikacja tego auta jest najwyższa (Acenta), dzięki czemu znajdziemy w nim m.in. klimatyzację aut., nawigację oraz zestaw głośnomówiący.
Galeria zdjęć
Wspólnie z Czytelniczkami rozpoczęliśmy 3-miesięczny test Nissana Micry. W pierwszym odcinku prezentujemy auto i jego użytkowniczki
Łatwość obsługi, wyposażenie, wygoda foteli oraz funkcjonalność schowków to cechy, które będą oceniać kierowcy testowi
Ania ma prawo jazdy od 14 lat, na co dzień jeździ Toyotą Corollą 1.6 z automatyczną skrzynią biegów. Choć większość rocznego przebiegu (20 tys. km) przejeżdża w mieście, to zdarzają się jej także wyjazdy weekendowe oraz wakacyjne wojaże. Anna w samochodzie ceni wygodę i niezawodność.
Magda od 5 lat jest użytkowniczką Micry 1.2 poprzedniej generacji. Nissan służy jej głównie do jazdy po mieście, w dalsze trasy 4-osobowa rodzina wybiera się większą Skodą Superb. Magda może pochwalić się 20-letnim stażem za kierownicą, rocznie przejeżdża ponad 15 tys. km. Oprócz dobrych własności jezdnych ceni w samochodzie niezły zestaw audio.
Pani Krystyna jest kierowcą od 1976 roku. W tym czasie użytkowała kilkanaście aut prywatnych i służbowych. Obecnie jeździ Peugeotem 306 z benzynowym silnikiem 1.6, którym przejeżdża ponad 10 tys. km rocznie. Głównie porusza się w mieście, dwa razy do roku odwiedza polskie Wybrzeże. W aucie ważne są dla niej: przestrzeń, przyspieszenie, wygodne fotele i klimatyzacja.