Kwota około 15 tys. zł daje już całkiem niezłą możliwość wyboru spośród vanów powstałych na płytach podłogowych modeli kompaktowych. Nasza piątka najlepiej o tym świadczy, ale decyzja powinna być przemyślana, a auto – sprawdzone.

Szybko się sprzedają

Pomimo dość dużej rynkowej popularności kompaktowe vany w dobrym stanie nie czekają zwykle długo na nabywców. Szczególnie gdy kosztują ok. 15 tys. zł. Wady? Z trwałością niektórych modeli jest bardzo różnie.

Jak to zwykle bywa, trzeba unikać pewnych wersji silnikowych – mogą generować spore koszty napraw. Przed zakupem vana koniecznie musicie także zweryfikować stan techniczny i ocenić, ile trzeba dorzucić do konkretnego egzemplarza, bo sporo z tych pojazdów pokonało już z rodzinami wiele tysięcy kilometrów – pamiętajcie, że 15 tys. zł wystarczy na ok. 10-letnie samochody.

Zalety to dość duże wnętrze i relatywnie niskie koszty utrzymania

Pojazdy tego typu mają wiele zalet, bo oferują ustawne wnętrze o sporej wielkości (czasem nawet 7-osobowe), nie są przesadnie skomplikowane, a dzięki zbudowaniu ich na podzespołach używanych w popularnych modelach kompaktowych części zamienne okazują się tanie.

Naszym zdaniem: dobre dla rodziny

Za 15 tys. zł można znaleźć interesującego kompaktowego vana, w przypadku którego jest spora szansa na akceptowalne koszty utrzymania. Nie spodziewajcie się jednak po tych modelach bezawaryjności, bo wiek i liczba pokonanych kilometrów robią już swoje.