• Najmocniejszą wersję Cupry Seat przygotował wspólnie z niemiecką firmą tuningową ABT
  • Seat Leon Cupra 370 będzie dostępny w firmowych salonach. Samochód ma być objęty fabryczną gwarancją
  • Moc zwiększono poprzez modyfikację komputera oraz układu wydechowego. Zmiany objęły również zawieszenie. Całość dostępna także w ST

Nie trzeba będzie jechać za granicę po najmocniejszą wersję Leona Cupra. Seat planuje bowiem wprowadzić najmocniejszą wersję swojego kompaktu do wybranych firmowych salonów w Polsce. Kto jednak nie chce czekać, może już teraz znaleźć odpowiednią ofertę u szwajcarskich dealerów marki. Do zapłaty 50 950 franków szwajcarskich, czyli ok. 187 000 zł za wersję ST.

Najmocniejsza wersja została przygotowana na zlecenie Seata przez niemiecką firmę tuningową ABT. Tunerzy zmodyfikowali fabryczny sterownik silnika (tzw. ECU) oraz zajęli się zawieszeniem, kołami i kosmetycznymi dodatkami. By uzyskać 370 KM i 460 Nm nie dokonywano zatem żadnych zmian mechanicznych w silniku, a jedynie ograniczono się do tzw. chiptuningu.

ABT SEAT Leon CUPRA
ABT SEAT Leon CUPRA

ABT chwali się, że dzięki modyfikacjom układu wydechowego Leona będzie lepiej słychać. Sam dźwięk wydechu jest porównywany przez ABT do ryku lwa. Wszystko dzięki zastosowaniu nowego kształtu rury dolotowej oraz sportowego katalizatora HJS. Na tym jednak nie koniec.

Specjaliści z ABT zajęli się także zawieszeniem. W ramach modyfikacji fabrycznych rozwiązań wykorzystano nowy zestaw stabilizatorów sportowych. Do tego jeszcze pakiet felg w rozmiarach od 18 do 20 cali (w seryjnym wydaniu dostępnym w salonach Seata samochód występuje ze standardowymi 19 calowymi kołami Cupra R). Nie zabrakło także kutych wersji.

Pod względem wyposażenia najmocniejszej Cuprze niewiele brakuje. W ramach opcji można dołożyć otwierany szklany dach. Paleta lakierów oznacza wybór wśród 7 kolorów. Wszystkie z wyjątkiem czerwieni Desire Red są dostępne bez dopłaty.