"Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto, 90-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-latkę" informują "Auto Świat" policjanci.

Zerknij: Jechał przez teren zabudowany 140 km/h. 49-latek musi głęboko sięgnąć do portfela

"Pieszych widać z dużej odległości"

Jak dodają w rozmowie z "Auto Światem" widoczność w miejscu, gdzie doszło do potrącenia, jest bardzo dobra, pieszych widać z dużej odległości.

Nastolatka nie wtargnęła gwałtownie na jezdnię, tylko przepisowo na nią weszła, zawczasu rozglądając się dookoła. Na szczęście 15-latce nic poważnego się nie stało. Za popełnienie wykroczenia w ruchu drogowym kierujący został ukarany mandatem.

Czytaj: Rozpędzony Seat staranował radiowóz i inne auto. Pięć osób trafiło do szpitala

Jak jeździć zbliżając się do przejścia dla pieszych — wyjaśniamy

Przejścia dla pieszych zazwyczaj są oznakowane specjalnymi znakami pionowymi oraz poziomym (tzw. zebra). Dlatego kierowcy, zbliżając się do takich miejsc, powinni zachować szczególną ostrożność i zredukować prędkość, aby w nagłym przypadku natychmiast zatrzymać pojazd.

Sprawdź: Policja dwukrotnie złapała motocyklistę. Uzbierał 30 punktów i zapłaci krocie [WIDEO]

Jeszcze większa odpowiedzialność leży na kierowcach mijających szkoły i przedszkola. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa i potrafią zachować się bardzo nierozważnie.