Poza tym w tym wydaniu polecamy"

Motoryzacja przechodzi ogromną rewolucję. Brzmi to dzisiaj jak banał, ale taka jest rzeczywistość. Nasze prezentacje i testy podążają za tymi trendami, które mimo tych zmian nadal budzą wiele emocji. Nawet wzór mocnych aut terenowych, którym jest Jeep Grand Cherokee, wyposażony został w napęd hybrydowy, a pewnie niebawem otrzyma też silnik elektryczny. Nowa luksusowa limuzyna BMW serii 7, w której mogliśmy już zająć miejsce na fotelu kierowcy, jak i pasażera, od początku oferowana jest z napędem na prąd, chociaż będą również egzemplarze z 6-cylindrowym benzyniakiem. Mieliśmy też okazję sprawdzić, jak jeździ Alfa Romeo Tonale. Tak jak większość aut tej marki, ten model również budzi wiele pozytywnych emocji. Nie brakuje ich również podczas jazd nowym Range Roverem, zwłaszcza na drogach Kalifornii, czego mieliśmy okazję doświadczyć.

U wielu kierowców samochody elektryczne, ale również i hybrydowe z założenia nie budzą emocji. Ale czy tak może być w przypadku testowanego Porsche Taycana Sport Turismo? Chyba nie. Sprawdziliśmy także to auto, a wyniki testu w dzisiejszym wydaniu. Może nie emocji, lecz wielu pozytywnych wrażeń dostarczają też samochody na prąd, które wzięły udział w naszym porównaniu: Hyundai Ioniq 5, Audi Q4 e-tron i Polestar 2. Z przyjemnością testowaliśmy też nową Hondę HR-V, oferowaną teraz tylko w wersji hybrydowej. Nie mamy też jednak nic przeciwko takim autom jak Škoda Octavia z 2-litrowym benzyniakiem turbo i napędem na 4 koła. Takie wersje zdarzają się rzadko. No ale co robić.

Można jeszcze polować na okazje z rynku wtórnego i tam znaleźć perełkę sprzed kilku lat. Tylko, niestety, coraz trudniej i coraz drożej. Oby samochodowe emocje towarzyszyły nam jak najdłużej. My będziemy starali się dostarczyć Wam ich jak najwięcej.

Auto Świat 18 2022 Okladka Foto: Auto Świat
Auto Świat 18 2022 Okladka