Na A1 od węzła Częstochowa Północ do węzła Częstochowa Blachownia trwa pełna mobilizacja, by pomimo opóźnień, spowodowanych rozwiązaniem umowy z poprzednim wykonawcą, jeszcze w tym roku wzmożony ruch tranzytowy mógł ominąć Częstochowę. To jedna z najważniejszych tras w Polsce, prowadząca z północy na południe kraju. Ukończenie jej kolejnej części jest bardzo ważne z jeszcze jednego powodu. W przyszłym roku rozpocznie się remont DK1 przebiegającej przez miasto.

Z udostępnionego filmiku, nagranego 19 listopada, widać, że na całej trasie głównej leży już nawierzchnia betonowa i bitumiczna. Brakuje tylko oznakowania poziomego, barier oddzielających jezdnie i ekranów akustycznych.

Dziś dodano kolejne filmiki, na których widać już pasy na prawej jezdni. GDDKiA informuje, że właśnie trwa ich malowanie, a także montaż barier i ogrodzenia drogi.

Roboty zabezpieczające na trasie głównej budowanego odcinka A1 znajdują się już w końcowej fazie. Dyrekcja zapewnia, że przed końcem 2019 roku jak najbardziej realne jest udostępnienie drogi pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia.

Ładowanie formularza...