Luksusowe limuzyny z napędem hybrydowym (każda o wartości znacznie powyżej 500 tys. zł) posłużą głównie do patrolowania czeskich dróg szybkiego ruchu i autostrad. Wszystkie auta będą oznakowane i wyposażone w system ostrzegania świetlnego i dźwiękowego. Należy przyznać, że flagowy model BMW wygląda dość nietypowo z takimi dodatkami.

Wariant 745Le xDrive ma napęd hybrydowy typu plug-in, składający się z benzynowego silnika 3.0 R6 i elektrycznego, o łącznej mocy 394 KM. Baterię można naładować ze źródła zewnętrznego. Według danych producenta, auto może przejechać ok. 50 km w trybie bezemisyjnym (do prędkości 140 km/h). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,1 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Czeska policja będzie wykorzystywała pięć egzemplarzy „siódemek” przez pół roku. Po tym czasie lub przejechaniu 25 tys. km (limit przebiegu na każde auto) wymieni je na kolejne pięć na taki sam okres. Takie są warunki współpracy z importerem BMW w Czechach, który nieodpłatnie użyczy samochody dla służb. W ramach programu wynajmu przewidziano także szkolenia z techniki jazdy dla policjantów, którzy będą prowadzić przekazane pojazdy.

Sprytna forma promocji. To nie pierwszy raz, kiedy BMW współpracuje z policją w Czechach. Wcześniej stróżom prawa użyczono dziesięć sztuk elektrycznych BMW i3, a także jeden egzemplarz hybrydowego BMW i8.