Na ostatniej sesji rady dzielnicy burmistrz Ursynowa poinformował, że budowa Południowej Obwodnicy Warszawy „ma rok opóźnienia, albo i więcej”. Robert Kempa powołał się na bliżej nieokreślone trzy instytucje.

 – Może nie było to zbyt eleganckie, ale wychodzę z założenia, że mieszkańcy mają prawo do informacji. A dla mnie priorytetem jest budowa parku nad POW - tłumaczył Kempa.

W środę w ursynowskim ratuszu radni zwołali posiedzenie komisji, na które zaproszono przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy Astaldi - wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie oraz nadzorcy kontraktu - Egis. Tematem spotkanie było opóźnienie budowy obwodnicy.

W środę też GDDKiA wydało oświadczenie, w którym zdementowało wcześniejsze doniesienia burmistrza Kempy, które szybko podchwyciły media.

– W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi opóźnień na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy (POW), Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że termin umowny zakończenia prac na S2 zadanie A nie uległ zmianie i jest to sierpień 2020 r. – poinformowała GDDKiA w komunikacie.

Południowa Obwodnica Warszawy, to odcinek drogi ekspresowej S2 o długości 18,5 kilometra; na terenie m.st. Warszawy realizowana jest w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. GDDKiA zapewniła, że zaawansowanie robót na ursynowskim odcinku S2 wynosi ok. 71 proc.

"Trwają prace przy wykonywaniu płyt stropowych w ostatnich segmentach oraz wybierany jest grunt spod wykonanego już stropu. Ponadto rozpoczęto wykonywanie płyty dennej w tunelu. W ramach budowy węzłów Ursynów Zachód i Ursynów Wschód trwają prace przy wykonywaniu wiaduktów i łącznic" - czytamy.

Z kolei jeśli chodzi o budowę mostu przez Wisłę, to zaawansowanie prac na całym zadaniu B przechodzącym przez teren Wilanowa i Wawra „dawno przekroczyło półmetek i obecnie wynosi ok. 73 proc.” Termin zakończenia prac, tak jak na zadaniu A, nie uległ zmianie i jest to sierpień 2020 r.