Samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony na pusto ważył więcej niż mógł z ładunkiem. Za niezgodność zapisu funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Konina zatrzymali dowód rejestracyjny.

Kierowca samochodu dostawczego z zabudową chłodniczą próbował ominąć patrol Inspektorów ITD na jednej z lokalnych dróg. Widząc to mundurowi pojechali za nim i zatrzymali samochód do kontroli. Szybko udało się ustalić powód ucieczki.

Okazało się, że auto waży znacznie więcej niż powinno. Pojazd o dmc do 3,5 tony z przewożonym ładunkiem ważył 5,2 tony. Kierowcę ukarano pięciusetzłotowym mandatem, a towar przeładowano na podstawioną ciężarówkę. To jednak nie był koniec interwencji, bo po ponownym zważeniu auta dostawczego, już na pusto, wyszło na jaw, że sam samochód z zabudową chłodniczą waży więcej niż wynikałoby to z jego dokumentów.

Samochód ważył 3,6 tony i znacznie przewyższał masę własną widniejącą w dowodzie rejestracyjnym, która miała wynosić 3135 kilogramów. Zatem interwencja nie skończyła się tylko mandatem w wysokości 500 złotych, ale także zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.