Ford Edge - nowy silnik

Ford Edge w wersji ST otrzyma podwójnie turbodoładowany silnik V6 EcoBoost o pojemności 2,7 litra, który generuje aż 335 KM mocy i 515 Nm momentu obrotowego. Do tego 8-stopniowa automatyczna skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy, napęd na 4 koła, wzmocniony układ hamulcowy i sportowe zawieszenie. Brzmi dobrze. Niestety Ford nie pochwalił się jeszcze osiągami.

Ford Edge ST wyróżnia się ponadto sportową stylizacją. Z zewnątrz topową odmianę poznamy po siatkowym grillu, zmodyfikowanych zderzakach i progach bocznych, innych końcówkach wydechu oraz nawet 21-calowych obręczach kół. W środku znajdziemy m.in. mocniej wyprofilowane fotele.

Ford Edge - zmiany

Standardowy Ford Edge również się zmieni, przede wszystkim z przodu (inny kształt reflektorów Full LED, szersza osłona chłodnicy, nowa maska). Z konsoli centralnej zniknie lewarek do obsługi automatycznej skrzyni biegów - zastąpi go pokrętło. Na pokładzie znajdą się nowe elementy wyposażenia, m.in. bezprzewodowe ładowanie telefonu, 12-głośnikowy system dźwięku marki B&O Play, czy hotspot Wi-Fi Ford Pass.

Nowy Ford Edge pojawi się na amerykańskim rynku już latem tego roku, a w Polsce będzie dostępny pod koniec roku. Niestety, 335-konna wersja ST nie będzie u nas oferowana.