Zima na drogach zbiera żniwo nie tylko podczas jazdy, ale nawet na postoju! Po mroźnej nocy w większości rejonów Polski niektórzy kierowcy mieli problem z "odkopaniem" i uruchomieniem swoich samochodów. Ci w Gdyni mieli jeszcze bardziej "pod górkę", bo współpracy odmówiły parkomaty w Śródmieściu. I zrobiły to w bardzo nietypowy sposób.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Zima na drogach. Kierowcy w Gdyni dostali mandaty za postój

O zaskakującym "prezencie" od Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni poinformowała czytelniczka serwisu trojmiasto.pl. Jak przekazała redakcji, pomimo uiszczenia opłaty za postój na ul. Świętojańskiej do godz. 10.22 znalazła świstek z wezwaniem do zapłaty 150 zł za nieopłacone parkowanie. Mandat został wystawiony o godz. 10.04.

Pomyłka kontrolerów? Otóż nie. Chociaż z konta pani Barbary zniknęło 8 zł, transakcja nie została zarejestrowana w systemie. "Patrzę, mandat. Za rogiem dojrzałam panów z obsługi SPP i pokuśtykałam do nich z prośbą o wyjaśnienie. Pan przyznał, że mają dziś globalny problem, bo parkometry odrzucają wszystkie transakcje i mam się udać do siedziby" – wyjaśniła dziennikarzowi serwisu trojmiasto.pl.

Kierowców w Gdyni zaskoczyło nie tylko skrobanie Foto: zedspider / Shutterstock
Kierowców w Gdyni zaskoczyło nie tylko skrobanie

ZDiZ w Gdyni zaproponował złożenie reklamacji

Początkowo gdyński urząd zajmujący się egzekwowaniem od kierowców opłat za parkowanie jako rozwiązanie problemu zaproponował odwołanie się od wezwania w procesie reklamacji. Sytuacji związanych z tą awarią było jednak tyle, że w czwartek 15 grudnia 2022 r. ZDiZ przekazał w specjalnym komunikacie, że dodatkowe opłaty zostaną anulowane automatycznie.

Fragment oświadczenia ZDiZ: