Bohaterem tej historii jest Civic VIII generacji z 2009 roku, czyli tzw. UFO, z silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra. Okazało się, że prezentowane na zdjęciach auto jest w rękach jednego właściciela od nowości. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby auto nie przebieg, wynoszący... 763 936 km.

Tyle kilometrów pokonanych jednym autem przez jednego właściciela, i to w ciągu zaledwie 11 lat, zawsze robi wrażenie. Oznacza to, że przejeżdżał on swoją Hondą ok. 70 tys. km rocznie. To naprawdę dużo, jak na auto klasy kompaktowej.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać od warszawskiego dilera Hondy wynika, że samochód nadal jest sprawny i ciągle eksploatowany. Jego właściciel pojawił się w serwisie jedynie po to, żeby negocjować zakup najnowszej generacji Hondy Civic.

Pracownicy salonu Hondy byli na tyle zaskoczeni przebiegiem samochodu, że zaprosili właściciela rekordowego Civica na darmowy przegląd auta do swojego serwisu. Też zamierzamy tam się pojawić i dokładniej przedstawić historię tego egzemplarza japońskiego kompaktu i jego właściciela oraz opisać stan techniczny samochodu po takim przebiegu.