Kontrole trzeźwości odbyły się 19 kwietnia na odcinkach autostrady A2, drogach ekspresowych S7 oraz S8, także w obrębie krajowej "siódemki" i "pięćdziesiątki". Inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców i podczas kilkugodzinnych działań przebadali alkomatami aż 707 kierujących samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami. Niestety dwóch z nich jechało na "podwójnym gazie".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Pierwszy przypadek miał miejsce na S7 w Zaborowie koło Grójca, gdzie funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika. Kierowca najpierw twierdził, że nie pił żadnego alkoholu, ale w trakcie dalszych czynności przyznał, że wypił niewielką ilość wódki i dwa piwa. Badanie potwierdziło, że kierowca miał blisko 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący inną polską ciężarówką. Do tego zatrzymania podczas kontroli na krajowej "siódemce" koło Mławy. Za czynności odpowiedzialny był patrol ITD z Ciechanowa. Na dodatek nietrzeźwy kierowca przewoził butle z gazem propan-butan. Dalsze czynności w sprawie dwóch mężczyzn będą prowadzone przez policję.

Inspektorzy ITD przekazali obu kierowców do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W obu przypadkach sąd zdecyduje o wymiarze kary.