Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas działań przeprowadzonych 22 i 23 kwietnia 2022 r. na autostradzie A4 i drogach krajowych, gdzie inspektorzy dolnośląskiej ITD przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących transport. Jak się okazało, widok radiowozu nie wszystkim jadącym przypadł do gustu. Jeden z kierowców, gdy zdał sobie sprawę z tego, że jedzie wprost "w paszczę ITD", próbował uniknąć spotkania z inspektorami i gwałtownie zmienił pas ruchu. W ten sposób laweciarz chciał się schować za inne pojazdy. Niestety manewr się nie udał, gdyż został zauważony i inspektorzy zatrzymali auto.

Patrol miał sporo zastrzeżeń do stanu technicznego zatrzymanego pojazdu. Samochodem przewożono busa, który był zbyt ciężki oraz zbyt duży, jak na możliwości tej lawety. Kontrola wykazała, że pojazd był przeładowany, a ładunek wystawał 50 cm poza tylny obrys i nie został prawidłowo oznakowany. Na dodatek jedna z opon była poważnie uszkodzona. Zdaniem inspektorów istniało realne zagrożenie, że się rozpadnie w czasie jazdy.

Funkcjonariusze ITD wydali kierującemu polecenie rozładowania lawety i nakazali wymienić uszkodzoną oponę. Z kolei sam kierowca został ukarany mandatami karnymi.