Na opublikowanym przez policjantów nagraniu widać 45-letnią kobietę jadącą gliwickim odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Bytomia. Choć taki widok może powodować uśmiech na twarzy. Jednak sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ kobieta jechała trasą szybkiego ruchu pod prąd i nie reagowała na sugestie kierowców, aby się zatrzymała, dlatego na miejsce wezwany został patrol policji.

Policjanci podjęli próbę pochwycenia kobiety, co nie okazało się łatwe, ani bezpieczne. Kierująca porzuciła hulajnogę i zaczęła uciekać pieszo w stronę pasów szybkiego ruchu. Jej irracjonalne zachowanie zmusiło mundurowych do natychmiastowego siłowego zatrzymania uciekinierki.

"Wybrałam hulajnogę, bo uciekł mi ostatni pociąg"

Policjanci jeszcze szerzej otworzyli oczy ze zdziwienia, gdy zapytali kobietę, co było przyczyną tak kuriozalnego zachowania. "Badania alkomatem wykazały, że była trzeźwa. Kobieta oświadczyła, że spóźniła się na ostatni pociąg i zastępczo postanowiła skorzystać w Gliwicach z hulajnogi miejskiej. Celem jej karkołomnej eskapady miał być Bytom" relacjonują policjanci. Odległość między Gliwicami i Bytomiem to ok. 25 km.

Drogowa Trasa Średnicowa — co to za trasa?

Drogowa Trasa Średnicowa (potocznie nazywana średnicówką lub deteeśką) to jedna z centralnych arterii Śląska, która łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Budowa ponad 31-kilometrowej trasy trwała z przerwami od 1979 r. do 2016 r.