Tak dużych zawirowań na rynku motoryzacyjnym jeszcze nie było. A przynajmniej w ostatnich latach. Najpierw zrobiła swoje pandemia COVID-19, czego efektem była niedawna panika na rynku aut nowych (m.in. brak półprzewodników), a to z kolei spowodowało duże opóźnienia w produkcji modeli wielu marek. Już wtedy ceny wyraźnie skoczyły. Niedawna inwazja Rosji na Ukrainę tylko pogorszyła tę sytuację.

Na wszystko zareagował rynek wtórny. Ceny popularnych aut również poszły w górę. I patrząc na aktualną sytuację, lepiej nie będzie. Przynajmniej w najbliższej przyszłości, bo nawet jeśli za jakiś czas wyjaśnią się niektóre kwestie, stabilizacja rynku motoryzacyjnego nie nastąpi z dnia na dzień. Jeśli więc przymierzacie się do zakupu używanego samochodu, nie zwlekajcie, to naprawdę dobry moment na to. Który model wybrać i z jakim silnikiem? Na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

Na te i wiele innych pytań odpowiada katalog "Samochody Używane 2022". To jubileuszowe, 25. wydanie naszej autorskiej publikacji, w której tym razem oceniliśmy blisko 200 najpopularniejszych aut różnych segmentów i marek, w różnym wieku i cenie. Wymieniamy zalety i wady, podajemy dane techniczne, polecamy silniki, opisujemy typowe usterki, radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak serwisować auto. Nie zabrakło praktycznych porad, testu opon letnich i naszego autorskiego Raportu Jakości 2022 oraz raportu TÜV 2022. W katalogu znajdziecie też przegląd rynku samochodów hybrydowych, które w ostatnich latach zyskują na popularności, a także aut elektrycznych.

Katalog "Samochody Używane 2022" jest dostępny w dobrych sieciach sprzedaży prasy na terenie całego kraju. Można go również zamówić przez internet na stronie: www.literia.pl. Zachęcamy też do skorzystania z naszej subskrypcji cyfrowej, w której otrzymasz dostęp do wszystkich wydań "Auto Świata" w wersji elektronicznej oraz dostęp do wydań archiwalnych i katalogów.

Katalog Samochody Używane 2022 Foto: auto świat / Auto Świat
Katalog Samochody Używane 2022