Nagranie o tytule "Skutki zabawy telefonem" udostępnił znany kanał "STOP PIRAT" na YouTube. Jego autorzy publikują różne nagrania z ulic, aby przestrzec innych i, jak sami piszą, "tworzyć społeczność świadomych kierowców".

Czytaj także: Nowy sprzęt do śledzenia kierowców z telefonem w ręku

- podkreślają twórcy kanału "STOP PIRAT".

Korzystasz z komórki podczas jazdy samochodem? To się może źle skończyć [WIDEO]

Na nagraniu udostępnionym przez kanał "STOP PIRATOM" widzimy samochód, którego kierowca nagle skręca na prawy pas, uderzając w barierki. Jak się okazuje, stracił koncentrację i tym samym panowanie nad autem, ponieważ rozmawiał przez telefon. Ale to nie wszystko! Autorem nagrania jest kierowca ciężarówki, która jechała z tyłu. Gdyby nie jego szybka reakcja i ostre hamowanie, nie wiadomo, jakie byłyby skutki incydentu.

"Tak się kończy rozmowa przez telefon podczas jazdy. Film ma na celu przestrzec przed skutkami zabawy telefonem podczas jazdy samochodem. Skupienie podczas kierowania pojazdem jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy może zareagować inaczej..." - napisał autor nagrania.

Czytaj także: Ceny paliw. Czy rząd może je obniżyć? PSL dowodzi, że tak

Filmik skłonił internautów do dzielenia się swoimi, podobnymi doświadczeniami. Oto niektóre z ich historii. Warto przeczytać ku przestrodze:

"Raz miałem sytuację, jak auto dziwnie jechało przede mną na dwupasmówce, tzn. samochód zjeżdżał na środek, potem znów w prawo i tak co chwilę. Pierwsza myśl - pewnie prowadzi ktoś pijany. Bałem się wyprzedzać, ale w końcu się trochę uspokoił ten samochód z przodu, więc zrównałem się i co widzę? I****** robiła sobie selfie, prowadząc auto. Zatrąbiłem i jak się spojrzała, to wykonałem gest, aby się puknęła w głowę. Nie mam słów na takich ludzi. Po prostu d*****"

"Jestem za tym, aby zwiększyć kary za używanie telefonu podczas jazdy. Nie tylko młodym w obecnych czasach zdarza się korzystać z telefonu, osobom starszym również. Odłóż telefon, włącz myślenie"

"Za używanie telefonu podczas jazdy powinny być dużo surowsze mandaty. Jak widzę, gdy gówniarze robią snapy podczas jazdy, to mnie trafia..."

"Wczoraj miałem podobną sytuację tylko bez żadnej kraksy. Kierowca wpuścił mnie, gdy zmieniłem pas i, jadąc przed nim, widziałem w lusterku, jak dziwnie jedzie, zjeżdżając na linie oddzielające pasy ruchu. Dosłownie jakby był pijany. Jak były światła, to zobaczyłem w tylnym lusterku, co było przyczyną — telefon"

Czytaj także: Wrzucił do radiowozu 100 zł i powiedział policjantom: "tak będzie dobrze"