Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 18.30. Nieoznakowany radiowóz policyjny zderzył się z samochodem ciężarowym przy zjeździe z autostrady A4 na drogę krajową nr 94. Na skutek zderzenia samochód policyjny wbił się pod naczepę ciężarówki. Praktycznie połowa auta osobowego została zmiażdżona.

Dramatyczny wypadek na A4. Policjant w stanie ciężkim trafił do szpitala

W wypadku poważnie ucierpiał kierowca nieoznakowanego radiowozu. "W wyniku bardzo poważnego zderzenia samochodu ciężarowego i nieoznakowanego radiowozu poważnie ranny został jeden z policjantów, który prowadził pojazd. Poszkodowany funkcjonariusz żyje, jest w ciężkim stanie" — przekazała Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu Agnieszka Goguł w rozmowie z portalem o2.pl.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę samochodu ciężarowego. Policja nie potwierdziła jednak jeszcze tych informacji. "Na miejscu pracowali biegli oraz prokurator. Na ten moment trwa ustalanie przyczyn i przebiegu zdarzenia" — powiedziała Agnieszka Goguł, cytowana przez "Gazetę Wrocławską".

Źródła: "Gazeta Wrocławska", o2.pl