Według informacji przekazanych przez serwis tygodniksiedlecki.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 18. Kierujący samochodem osobowym 38-latek, poruszając się prawidłowo drogą krajową nr 2, zderzył się z kombajnem. Operator maszyny, wyjeżdżając z pola, nie ustąpił pierwszeństwa Citroenowi Xsarze Picasso, wskutek czego kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policja i prokuratura. Potwierdzono, że kierowca kombajnu był trzeźwy.

Przeczytaj także: Koszmarny wypadek w Krakowie: ekstremalna prędkość, dachowanie, cztery ofiary śmiertelne. Co już wiadomo?

Zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazują tragiczne skutki wypadku. Samochód osobowy nie miał żadnych szans w starciu z ogromną maszyną rolniczą. Pojazd został całkowicie zniszczony, a strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć ciało kierowcy z kabiny.

Przeczytaj także: Kolejny tragiczny dzień na drogach? W takie dni jak dziś, wypadków jest najwięcej

Kodeks ruchu drogowego, a dokładnie Art. 66. 1. mówi o tym, że pojazd poruszający się drogą publiczną nie może zagrażać bezpieczeństwu osób nią jadących lub innych uczestników ruchu, co więcej naruszać porządku ruchu na drodze, jak i narażać kogokolwiek na szkodę. Prawo zabrania również umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych lub ostrych części, czy przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu.