Krzysztof Rutkowski od lat angażuje się w najbardziej medialne sprawy w Polsce w roli detektywa. Od jakiegoś czasu zwraca na siebie uwagę, wieszając na szyi złote łańcuchy i zakładając inne ekskluzywne akcesoria. Jedną z rzeczy, które nadają mu gwiazdorski status, jest jego samochód. W sieci pojawiły się jednak wątpliwości, czy jego Maybach, to rzeczywiście Maybach.

Zobacz także: Nagrali go, jak jechał kabrioletem. Pozwał TVP za ujawnienie wizerunku

W mediach można zobaczyć nowe zdjęcia Krzysztofa Rutkowskiego, jego żony Mai i ich samochód. Detektyw miał na ręku Rolexa, jego ukochana była ubrana w koszulkę i klapki od projektantów.

Jednak tym, co najbardziej rzuciło się w oczy internautów, było ich auto. Z pozoru Maybach... w praktyce najprawdopodobniej Mercedes.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Szczegóły

Jak przypuszczają internauci auto Rutkowskiego to Mercedes klasy S, przerobiony na Maybacha. Okazuje się, że w sieci można kupić specjalne akcesoria, które sprawiają, że samochód upodabnia się do aut produkowanych przez ekskluzywną markę.

Skąd takie wnioski? Uwagę zwracają okna w aucie detektywa. Maybach tej generacji ma przedłużoną linię okien z dodatkową małą szybą, w aucie detektywa okno kończy się na drzwiach. Oprócz tego nie zgadza się oznaczenie na nadkolu samochodu.

Zobacz także: Policja wstrzymała ruch, bo przez drogę przechodził... niedźwiedź

Maybach to niemiecka marka produkująca luksusowe samochody. W 2011 r. prezes Daimlera poinformował o likwidacji marki z powodu kłopotów finansowych. Jednak 3 lata później, ogłoszono, że Maybach zostanie reaktywowany, ale jako luksusowa wersja modelu Mercedesa, a nie jako samodzielna marka.