U Kuby Wojewódzkiego praktycznie żaden post nie pojawia się bez powodu. Dziennikarz jest także biznesmenem, więc albo publikuje posty sponsorowane, albo promuje swoje interesy. Tak też jest w tym przypadku. Szybko można zauważyć, że Rolls ma indywidualną tablicę rejestracyjną "BUH", promującą napoje alkoholowe marki stworzonej przez Wojewódzkiego wraz z Januszem Palikotem.

Trzeba przyznać, że Kubie Wojewódzkiemu (i zapewne jego współpracownikom) nie brakuje ciekawych pomysłów. Zdjęcie z Rollsem tylko przez 12 godziny zyskało ponad 35 tys. polubień. Co to za auto?

Rolls-Royce Wraith jest dwudrzwiowym coupe (jego nadwozie w fachowej nomenklaturze to fastback), przewidziany dla użytkownika, który woli sami prowadzić niż być wożonym przez szofera (w drugim przypadku lepiej sprawdzi się klasyczna limuzyna z drugą parą drzwi - Ghost lub flagowy Phantom). Wraith ma ponad 5,2 m długości i jest napędzany potężnym, doładowanym silnikiem V12 o pojemności 6,6 litra. W chwili debiutu w 2013 r. był to najmocniejszy i najszybszy Rolls w historii – 624 KM i 4,5 s od 0 do 100 km/h. Nowy Wraith kosztuje od ponad 1,5 mln zł.

Ale żeby tak z butem na zderzaku Rolls-Royce’a?