Policjanci ze Śląska poinformowali o wypadku, do którego doszło na przystanku autobusowym Modrzejów Rynek w Sosnowcu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych we wtorek 26 września br. Uczestniczyła w nim czekająca na autobus matka z dwójką małych dzieci – 2-letnim chłopcem i zaledwie 5-miesięcznym niemowlęciem. Staranował ich elektryczny autobus miejski prowadzony przez 59-letniego mężczyznę.

Sosnowiec. Matka z dziećmi potrącona przez autobus miejski

Śląscy policjanci przybyli na miejsce, żeby wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. Wstępne ustalenia nie pozwoliły na określenie, dlaczego 59-latek wjechał autobusem w przystanek przy ul. Orląt Lwowskich i potrącił oczekujących na nim pasażerów. Mundurowi nie wspominają ani o zasłabnięciu, ani rozkojarzeniu czy działaniu z premedytacją. Mowa tylko o "nieustalonych dotąd przyczynach".

Wypadek na przystanku w Sosnowcu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Chociaż zdjęcia staranowanego wózka wyglądają dramatycznie, niemowlę na szczęście wyszło z tego bez szwanku. Niestety, jego 2-letni braciszek i mama musieli zostać przetransportowani do szpitala ze względu na obrażenia, których doznali. Kierowca i matka zostali przebadani alkomatem.

Matka czekała z dziećmi na przystanku w Sosnowcu. Wjechał w nich autobus Foto: Śląska Policja
Matka czekała z dziećmi na przystanku w Sosnowcu. Wjechał w nich autobus

– zapewniają policjanci z Sosnowca.