Mazda MX-5 to najlepiej sprzedający się roadster w historii. Po 26 latach obecności na rynku i niemal milionie kupionych egzemplarzy na całym świecie, cieszy się niesłabnącym uznaniem klientów. Czwarta generacja Mazdy MX-5 osiąga jedną z najwyższych cen odsprzedaży w segmencie, co potwierdzają analizy Info-Ekspert, czołowej firmy szacującej wartość rezydualną samochodów.

Według prognoz Info-Ekspert, po trzech latach użytkowania i 45 tys. km przebiegu, Mazda MX-5 w wersji SkyENERGY ze 131-konnym silnikiem benzynowym i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów zachowa 61% pierwotnej wartości, co sytuuje ją powyżej pozostałych samochodów typu roadster w Polsce.

Legendarny, niepowtarzalny styl, zaawansowane rozwiązania techniczne, japońska jakość wykonania, a także niskie zużycie paliwa, atrakcyjna cena i bogate wyposażenie seryjne przekładają się na przewidywany niski całkowity koszt eksploatacji Mazdy MX-5. Już same powyższe zalety uzasadniały wysoką wartość rezydualną, ale roadster Mazdy jest także znakomicie wyposażony pod względem aktywnego bezpieczeństwa w szereg technologii i-ACTIVSENSE. Dzięki temu Mazda MX-5 zapewnia bezpieczną jazdę – zarówno dla pasażerów, jak i pieszych. Wszystko to pozwala umieścić ją najwyżej w rankingu wartości rezydualnej w segmencie roadsterów.

Wysokie wartości rezydualne Mazdy MX-5 w Polsce odzwierciedlają zaangażowanie marki w to, by dostarczać klientom samochody o jak najwyższej niezawodności, które zapewniają bezpieczną, komfortową, ekonomiczną i przyjemną jazdę. Mazda MX-5 jest produkowana w Japonii, co gwarantuje niezrównaną jakość. Wartość rezydualna ma ogromne znaczenie dla właścicieli samochodów ze względu na bezpośredni wpływ na ogólny koszt eksploatacji – podkreśla Rafał Badowski, dyrektor sprzedaży Mazda Polska.