Najpopularniejszy, globalny model Mazdy jest produkowany w trzech miejscach na świecie – we wspomnianym zakładzie w Hofu w Japonii, skąd trafiąją wszystkie samochody na rynek europejski, oraz w chińskiej fabryce Changan Ford Mazda Automobile i w zakładzie w Tajlandii należącym do spółki AutoAlliance. W sumie Mazda3 jest oferowana w ok. 90 krajach.

Hirotaka Kanazawa, dyrektor wykonawczy Mazdy odpowiedzialny za badania i rozwój, powiedział: Mazda3 łączy w sobie trzy elementy DNA Mazdy: charakterystyczny design, doskonałą funkcjonalność oraz wyjątkowe prowadzenie i osiągi. Nieustający sukces na całym świecie sprawił, że samochód ten stał się najważniejszym modelem w gamie Mazdy i reprezentuje jedną trzecią całej sprzedaży. Od chwili pojawienia się na rynku pierwszej generacji modelu, dostosowywał się on do zasadniczych zmian w branży motoryzacyjnej poprzez wykorzystanie i wzmacnianie DNA Mazdy, przy jednoczesnej ewolucji w stronę wyjątkowych osiągów w dziedzinie ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

W chwili, gdy liczba wyprodukowanych egzemplarzy modelu Mazda3 przekracza trzy miliony, chciałbym podziękować wszystkim klientom za okazane nam wsparcie i potwierdzić nasze dalsze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, które będą szły w parze z niezwykłą radością z jazdy.

Mazda3 razy 3 miliony Foto: Auto Świat
Mazda3 razy 3 miliony
Mazda3 razy 3 miliony Foto: Auto Świat
Mazda3 razy 3 miliony