Do 2020 roku Mercedes-Benz zamierza wprowadzi do produkcji przynajmniej cztery modele z czystym napędem elektrycznym. Te plany są także związane z ostatnią decyzją niemieckiego rządu o dotacjach przy zakupie aut z napędem hybrydowym i elektrycznym. Zgodnie z tym, każdy nabywca takiego auta z napędem elektrycznym otrzyma 4 tys. euro dopłaty, a auta hybrydowego o 1 tys. euro mniej. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało rząd Niemiec 600 mln euro, a drugie tyle oczekiwane jest od producentów.

Według nieoficjalnych informacji, dwa nowe modele Mercedesa będą SUV-ami. W celu obniżenia kosztów produkcji, część komponentów zostanie wykorzystana z modeli z konwencjonalnym napędem. Będzie to znacznie tańsze, niż tworzenie zupełnie nowych konstrukcji od podstaw.

Do napędu przewidziano silniki elektryczne o mocy od 75 kW do 400 kW. Baterie litowo-jonowe dostarczy niemiecka firma Accumotive, która należy do koncernu Daimler. Elektryczne Mercedesy będą w stanie pokonać na jednym ładowaniu dystans przynajmniej 400 km. Auta mają także wyróżniać się designem nadwozia, tak by je łatwo odróżnić od aut z konwencjonalnym napędem.