• Kierowca Fiata Punto próbował uniknąć kontroli drogowej
  • Mimo iż miał we krwi 3 promile alkoholu, podjął próbę ucieczki

Jego działanie doprowadziło do pościgu, który zakończył się jego zatrzymaniem i postawieniem kolejnych zarzutów.

Funkcjonariusze drogówki z Dzierżoniowa, korzystając z nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator, pełnili służbę na terenie Niemczy. W pewnym momencie zauważyli Fiata, którego styl jazdy budził ich podejrzenia.

Policjanci, korzystając z sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali znak do zatrzymania. Zamiast zatrzymać się, kierowca Fiata przyspieszył. Mundurowi rozpoczęli pościg, nadając polecenie do zatrzymania za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po chwili do akcji włączył się drugi, oznakowany radiowóz, zatrzymując się w poprzek drogi. Uciekający kierowca ominął blokadę, wjeżdżając z dużą prędkością na stację paliw. Tam policjanci skutecznie zablokowali mu drogę.

Prawa jazdy nie stracił – i tak go nie miał

Podejrzenia mundurowych szybko potwierdziły się: 30-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Jego prawo jazdy nie zostało zatrzymane, gdyż jak wynikało z policyjnych baz danych, zostało mu odebrane już w 2022 roku za jazdę pod wpływem substancji zabronionych.

Zgodnie z Kodeksem karnym za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wymuszenie na policjantach pościgu jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.